Čechům z Rangers vyšel start NHL

Českým hokejistům v dresu New York Rangers se dařilo v premiérovém utkání nového ročníku NHL. Jaromír Jágr se na výhře 5:2 nad Floridou podílel dvěma asistencemi, Marek Malík si připsal tři nahrávky. Tomáše Vokouna v brance Panterů překonali z českých hráčů Martin Straka, Petr Průcha a Michal Rozsíval.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Foto: Miroslav Konvalina

Hlavní hvězdou zápasu byl Jágrův nový centr Chris Drury, který vstřelil jeden gól a na další dva přihrál. Rangers měli výborný start do zápasu, obránce Rozsíval skóroval už po 37 sekundách. Ale poté se domácím přestalo dařit a Panteři otočili stav i díky přihrávkám Radka Dvořáka a Rostislava Olesze na 2:1. V závěrečné třetině ale Rangers překonali Vokouna hned čtyřikrát. Postupně ho překonali Průcha, Drury, Ryan Callahan a Straka, na tři góly nahrál Malík. Skóre z 1:2 na 4:2 otočili domácí třemi góly během necelých tří minut.

Hvězdou utkání Tampy s New Jersey byl útočník Vincent Lecavalier, který dal dva góly a zařídil tak vítězství Lightning 3:1. Na rozhodující trefu mu přihrál Václav Prospal, který v závěrečné minutě pečetil výhru trefou do prázdné branky při power play. Devils tak premiéra pod novým trenérem Brentem Sutterem nevyšla.

Smůlu měl Martin Havlát, který si v duelu svého Chicaga v Minnesotě opět poranil rameno, se kterým byl letos na operaci. Led opouštěl s bolestivou grimasou a ihned putoval na rentgen. Další český útočník Chicaga David Kočí o sobě dal vědět svým tradičním způsobem - pěstmi. Jediný gól zápasu vstřelil v 25. minutě Pierre-Marc Bouchard z Minnesoty. Brankář Niklas Bäckström pochytal všech 27 střel Blackhawks.

Čisté konto udržel také Chris Mason z Nashvillu. Pětatřiceti zákroky se výrazně zasloužil o výhru Predators nad Coloradem 4:0. Dva góly dal Jason Arnott, po jedné asistenci zaznamenali Marek Židlický s Martinem Eratem.

Vydařený večer má za sebou útočník Daniel Briere, který ve svém prvním zápase v dresu Philadelphie vstřelil dvě branky, navíc tou druhou necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny rozhodl o vítězství Flyers nad Calgary 3:2. Stejným výsledkem vyhrál Phoenix nad St. Louis a také Edmonton, který udolal 3:2 po samostatných nájezdech San Jose.

New York Rangers - Florida 5:2 (1:0, 0:2, 4:0)

Branky: 1. Rozsíval (Jágr), 47. Průcha (Malík), 49. Drury (Jágr, Malík), 49. Callahan, 54. Straka (Malík) - 23. McLean (Dvořák), 30. Horton (Olesz). Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 25 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 80 procent. Střely na branku: 25:29. Diváci: 18.200

Ottawa - Toronto 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Branky: 9. a 56. Alfredsson, 34. Heatley - 36. Sundin, 37. Stajan. Střely na branku: 29:43. Diváci: 19.857

Tampa Bay - New Jersey 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky: 30. a 57. Lecavalier (na první Kuba, na druhou Prospal), 60. Prospal - 10. Gionta. Střely na branku: 24:27. Diváci: 19.454

Minnesota - Chicago 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 25. Bouchard. Střely na branku: 24:27. Diváci: 18.568

Nashville - Colorado 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky: 5. a 15. Arnott (na první Židlický), 22. Hamhuis (Erat), 45. Dumont. Střely na branku: 32:35. Diváci: 16.363

Phoenix - St. Louis 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Branky: 33. Ballard (Vrbata), 48. York, 48. Winnik (Hanzal) - 48. Tkachuk, 54. Boyes. Střely na branku: 34:24. Diváci: 17.799

Calgary - Philadelphia 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Branky: 47. a 53. Langkow - 4. a 59. Briere, 9. Knuble. Střely na branku: 26:26. Diváci: 19.289

Edmonton - San Jose 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)

Branky: 42. Gilbert, 43. Brodziak, rozhodující nájezd Stoll - 41. Marleau, 60. J. Thornton. Střely na branku: 25:30. Diváci: 16.839