Liberec porazil Baník a ukončil jeho sérii neporazitelnosti

Liberečtí fotbalisté vyhráli nad Baníkem Ostrava 1:0 v dohrávce 23. kola Gambrinus ligy a po sedmi zápasech ukončili sérii neporazitelnosti úřadujícího mistra. Severočeši zvítězili doma díky Pospíšilově brance ze 17. minuty a navázali na vítězství z Brna, které před týdnem znamenalo jejich první jarní triumf. Naopak úřadující mistr na jaře prohrál poprvé, naposledy odešel poražen v 15. kole z hřiště pražské Slavie.

FC Slovan Liberec

FC Slovan Liberec | Foto: Jan Rosenauer

Liberec se sice proti Ostravě musel obejít bez distancovaného reprezentanta Poláka, ale ani jeho absence domácímu týmu na síle neubrala. Slovan se v duelu s obhájcem titulu chtěl svým fanouškům omluvit za předchozí rozpačitá domácí vystoupení proti Zlínu a Mladé Boleslavi; do Baníku se pustil od prvních minut a diváci tleskali jeho pestré ofenzivní hře. Pospíšil se v 17. minutě nejlépe zorientoval v závaru po Papouškově rohu a jeho devátý letošní gól zařídil Liberci vedení. Rozhozený Baník v první půli vůbec nestíhal a nazlobený kouč Jarabinský dokonce už po půlhodině stáhl ze hřiště levého beka a chybujícího kapitána Čížka. Ale ani v útoku hosté nepřipomínali tým, který se na jaře výbornými výkony znovu přihlásil do boje o evropské poháry.

Domácí tým jako by přibrzdila poločasová pauza. Slovan po ní vyklidil pozice a příliš brzy začal bránit těsný náskok. Ostravané opticky srovnali hru a míč drželi na svých kopačkách. Ale do větší šance se dlouho nemohli dostat, i když trenér Jarabinský přeskupil sestavu a dal prostor ofenzivním typům. Po dvaceti minutách se k prvnímu vážnějšímu ohrožení dostal až hlavičkující Pospěch. Na víc se ale už hosté pod Ještědem nezmohli, síly na závěrečný nápor nenašli.

Výsledek:

FC Slovan Liberec - FC Baník Ostrava 1:0 (1:0)
Branka: 17. Pospíšil. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Filípek. ŽK: Abrahám - Klimpl, Slončík. Diváci: 5368.

Sestavy: Liberec: Čech - Šinglár, Lukáš, Košťál, Janů - Papoušek (76. Hamouz), Abrahám, Kisel, Pudil (67. Ančic) - Libor Došek, Pospíšil (68. Slepička). Trenéři: Griga a Lavička; Ostrava: Vašek - Klimpl, Besta, Dvorník (64. Metelka), M. Čížek (33. Drozd) - Zd. Pospěch, Slončík (59. Žůrek), Bystroň, Magera, Tomašák - Papadopulos. Trenér: Jarabinský.