Čeští hokejisté si poradili se Slovinskem. O jejich výhře rozhodla první třetina

Čeští hokejisté splnili povinnost a porazili Slovince. Ve svém pátém vystoupení na světovém šampionátu vyhráli 5:1. V tabulce pařížské skupiny se posunuli na druhé místo za vedoucí Kanadu, na kterou ztrácí dva body, ale má o zápas víc.

Paříž (Aktualizováno: 18:31 12. 5. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České hokejisty poslal proti Slovincům do vedení Michal Řepík.

České hokejisty poslal proti Slovincům do vedení Michal Řepík. | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Čeští hokejisté nechtěli po čtvrteční vyrovnané bitvě s Norskem ponechat nic náhodě. Na Slovince vletěli a od prvních sekund diktovali tempo hry. Prosadili se už ve třetí minutě, kdy využili přesilovou hru.

Kovář na brankovišti nezištně posunul do střelecké pozice Michalu Řepíkovi, který měl před sebou odkrytou svatyni. Tentýž hráč se prosadil také v polovině třetiny. Jeho zásah ale neplatil, protože zhruba o minutu a půl dříve trefil kameru v brance jeho spoluhráč Roman Horák.

SLEDOVALI JSME ONLINE: Česko - Slovinsko 5:1

Rozhodčí si celou situaci ještě nechal potvrdit u videa. Čas se tak vracel a svěřenci trenéra Jandače vedli o dvě branky. Také Horákova trefa padla v početní výhodě. Pětadvacetiletý centr se prosadil ještě o tři minuty později, když na brankovišti dorazil Krošeljem vyražený kotouč.

Prostřední dvacetiminutovka nepřinesla pohledný hokej. Čeští reprezentanti vyslali na gólmana Slovinska jen čtyři střely. Jedna z nich se přesto uchytila. Další výborný start do třetiny zaznamenal národní tým díky obránci Kempnému. Ten dorážel na brankovišti volný kotouč.

Reprezentanti se ve třetí třetině výsledek hlídali, i když dostali brzké varování. Slovinský kapitán Muršak našel po čtyřech minutách před brankářem Mrázkem Mihu Verliče, který zaznamenal čestný úspěch outsidera.

Jenže odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Roman Červenka o tři minuty později pronikl skrz obranu soupeře a kličkou do bekhendu překonal Krošelje.

Národní tým se po vítězství 5:1 posunul na druhé místo v tabulce skupiny B. Na vedoucí Kanadu, která má ještě zápas k dobru, ztrácí dva body.

Suverénní výkon předvedli Švédové, kteří v Kolíně nad Rýnem zničili nebohou Itálii 8:1. Přitom za stavu 2:0 dávali Italové kontaktní gól. Favorita ale nezaskočili. Švédsko se navíc během utkání ještě výrazně šetřilo.

Mistrovství světa v hokeji v Německu a Francii:

Skupina A – Kolín nad Rýnem:

Švédsko – Itálie 8:1 (2:0, 1:1, 5:0)
Branky a nahrávky: 4. V. Rask, 9. Holm (W. Nylander, Brodin), 30. Brodin (Holm), 41. E. Lindholm (Landeskog, Stralman), 51. Ömark (Söderberg, Edler), 55. C. Klingberg (Nordström), 57. Eriksson Ek (Stralman, W. Karlsson), 59. Everberg (Holm) – 24. Morini (Scandella, Insam). Rozhodčí: Fonselius (Fin.), Iverson (Kan.) – Jensen (Dán.), Suominen (Fin.). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 10 878.

Česko – Slovinsko 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Řepík (Kovář, Červenka), 9. Horák (Pastrňák, Voráček), 12. Horák (Gudas, Šimek), 23. Kempný (Vrána), 48. Červenka (Kovář) – 45. Verlič (Muršak). Rozhodčí: Gofman (Rus.), Salonen (Fin.) – Oliver (USA), Vanoosten (Kan.). Vyloučení: 4:2. Využití: 3:0. Diváci: 2 805.