Gymnastka Bilesová vyhrála v soutěži družstev dvacáté zlato na MS. Pro Američanky je sedmé v řadě

Americké gymnastky vyhrály posedmé za sebou na mistrovství světa víceboj družstev. Jejich největší hvězda Simone Bilesová získala v Antverpách jubilejní dvacáté světové zlato. Stříbro vybojovala Brazílie, bronz rok před olympijskými hrami v Paříži Francie.

Antverpy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simone Bilesová na MS 2023

Simone Bilesová na MS 2023 | Foto: Kenjiro Matsuo | Zdroj: Reuters

Šestadvacetiletá Bilesová se po středečním triumfu stala nejúspěšnější gymnastkou historie. Na mistrovstvích světa a olympijských hrách získala 33 medailí, o jednu víc než Larisa Latyninová z někdejšího Sovětského svazu, jež má ale zatím nedostižných 18 cenných kovů z OH.

Gymnastka Bilesová se na mistrovství světa vrací po dvouleté pauze. Může rozšířit rekordní sbírku 19 titulů

Američanky dostaly v středečním finále víceboje od rozhodčích 167,729 bodu a protáhly vítěznou sérii na MS trvající od roku 2011. Bilesová se do týmu vrátila poté, co předchozí dva šampionáty vynechala po psychických problémech na olympijských hrách v Tokiu.

České družstvo obsadilo v pondělní kvalifikaci jednadvacáté místo. Bylo daleko za postupem do finále či na olympijské hry, kam se ale kvalifikovala díky individuálnímu výsledku Soňa Artamonová.

Šampionát v Antverpách bude pokračovat ve čtvrtek mužským finále ve víceboji.