Plzeň letos poprvé v extralize vyhrála

Hokejisté Plzně se dočkali premiérové výhry v letošní sezóně Tipsport extraligy. V devátém kole porazili Třinec 4:2. Bez jediného vítězství tak zůstává v nejvyšší soutěži ještě Vsetín. Valaši prohráli s HC Hamé 1:2. Naopak sérii hokejistů pražské Slavie bez porážky neukončil ani Liberec, když v Sazka Aréně remizoval s vedoucím týmem tabulky 2:2.

Tipsport extraliga

Tipsport extraliga | Foto: Hokej.cz

Hokejisté Zlína porazili ve valašském souboji rivala ze Vsetína trefou devatenáct vteřin před koncem. Díky výhře 2:1 a třem bodům si Hamé pojistilo druhé místo v tabulce. Na třetím místě je Znojmo, které vyhrálo nad pražskou Spartou 3:1. V prodloužení zajistil Vítkovicím vítězství 2:1 nad Litvínovem Radek Procházka. V duelu mezi Českými Budějovicemi a Karlovými Vary nepadla branka ani v prodloužení a zápas skočil 0:0.

Výsledky 9. kola Tipsport extraligy:

Vítkovice Steel - Chemopetrol Litvínov 2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0) po prodl.

Branky a nahrávky: 59. J. Štefanka (Burger, Jasečko), 64. R. Procházka (Philipp, Burger) - 2. Jeslínek (Branda). Rozhodčí: Husička - Čech, Chytil. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 3693.

Hamé Zlín - Vsetínská hokejová 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 31. Blaťák (R. Král, Melenovský), 60. Melenovský (R. Král) - 6. Tomík. Rozhodčí: Reiber (Švýc.) - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:1. Diváci: 5118.

HC České Budějovice - Energie Karlovy Vary 0:0

Rozhodčí: Smeták - Cambal, Unzietig. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 4674.

Lasselsberger Plzeň - Oceláři Třinec 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 35. Michal Straka (Důras), 37. Tvrdoň (Zelenka), 53. Trnka, 54. J. Straka - 39. Pletka, 53. Polanský (Frolo, Kroupa). Rozhodčí: Turčan - Bádal, Rozlílek.

Znojemští Orli - Sparta Praha 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Kraus (Němeček), 23. Uram (Pucher, Mojžíš), 41. Mikulík (Čakajík) - 1. O. Kratěna (Chabada, Štrba). Rozhodčí: Bolina - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 4200.

Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 2:2 (1:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Divíšek (Duda, Vlasák), 49. Tomica (Beránek, Duda) - 2. S. Procházka (Rataj, Vampola), 57. J. Moravec (Šachl, Plodek). Rozhodčí: Kubeš - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 9:11, navíc Beránek (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4828