Beze změn! Michal Bílek má o sestavě pro důležitý podzim jasno

Tajnůstkaření ohledně sestavy, to je častá libůstka mnoha fotbalových trenérů. Ale ten, který má nejprestižnější místo v Česku, reprezentační kouč Michal Bílek, jim příkladem nejde. Před přátelským zápasem obvykle oznámí základní jedenáctku den předem. A nyní leccos prozradil už tři týdny před dalším, navíc kvalifikačním utkáním.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek na tiskové konferenci po přátelském utkání s Maďarskem | Zdroj: ČTK

„Tento kádr, který byl nominovaný i v předchozích kvalifikačních zápasech, má moji důvěru. Moc velkých změn nebude, protože teď jsme měli 18 hráčů, vezeme jich 23. Teď s námi nebyli Čech, Rosický a Hübschman. To jsou hráči, kteří se v nominaci objeví. A pak chybí ještě jedno jméno,“ porovnává Michal Bílek nominaci na středeční remízovou generálku v Maďarsku a výběr pro kvalifikační duely s Arménií a v Itálii.

V Budapešti naskočili tři debutanti, se kterými byl český trenér spokojený, ale s dalšími nováčky pro superdůležitý podzim už příliš nepočítá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek potvrzuje, že jeho mužstvo v kvalifikačních duelech žádné zásadní změny nečekají

„Abych řekl pravdu, tak neočekávám, že by došlo k nějakým změnám. Na druhou stranu to nevylučuji. Tak jako jsme teď vzali Vaňka, se může stát, že vezmeme někoho jiného,“ vysvětluje trenér českých fotbalistů.

Takže jestli byli na strahovské tiskové konferenci arménští a italští zvědové, už si mohli poznamenávat. O pozici brankáře Petra Čecha není třeba pochybovat, a tak se můžeme přesunout k obraně. Pravý bek Gebre Selassie se ani navzdory horšímu výkonu v Maďarsku strachovat také nemusí.

„Víme, že Theo Gebre Selassie měl s Dzsudzsákem trochu problémy, ale i nadále má naši důvěru, protože v minulosti odehrál všechny zápasy velmi dobře. K nějakým změnám vzadu určitě nepřistoupíme.“

Fotbalová reprezentace objevila útočnou sílu ve dvojici Kozák – Vydra

Číst článek

A ve všech třech letošních kvalifikačních zápasech nastoupila obranná čtveřice ve složení Gebre Selassie, Sivok, Kadlec a Limberský. Co se týče zálohy, mají zase v podstatě jistotu kapitán Rosický s Plašilem a Hübschmanem. A nebýt karetního trestu, byl by na tom stejně i Darida.

„Trošku nám to zkomplikuje první utkání proti Arménii, protože z Daridy se stal náš klíčový hráč. Jedna varianta je, že budeme hrát s Petrem Jiráčkem na jeho postu,“ vysvětluje Michal Bílek.

V útoku je z čeho vybírat

Takže otazníků moc nezbývá, vlastně asi dva. Záleží také na tom, zda Michal Bílek vsadí na rozestavení s jedním či dvěma útočníky. A právě v téhle řadě ještě úplně jasno nemá.

„Proti Itálii nemohl hrát Vydra, a tak hrál Kozák. A vedl si velmi dobře. Matěj Vydra je jiným typem útočníka, je to spíše brejkový hráč. Máme Davida Lafatu, je tady Rabušic, který, myslím si, odvedl dobrý výkon. Dále také Venca Kadlec. Máme z čeho vybírat, ale nemůžu říct, kdo je útočníkem číslo jedna.“

Alespoň nějaké téma k přemýšlení tedy Michalu Bílkovi a také trenérům Arménie a Itálie zůstalo.

Jan Suchan, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme