Fotbalisté Baníku Ostrava porazili Jihlavu a vzdálili se sestupovým pozicím

Fotbalisté Baníku Ostrava po čtyřech porážkách za sebou znovu v Gambrinus lize zabrali. V dohrávce 21. kola vyhráli nad Jihlavou 1:0. Na sestupové pozice teď mají na 10. místě náskok čtyř bodů, Jihlava je devátá.

Střelec Antonín Fantiš se raduje se spoluhráčem Vlastimil Stožický z vítězného gólu Baníku .jpg | Zdroj: ČTK

Baník potřeboval nutně vyhrát a zastavit sérii porážek. V úvodu ale hodně kazil, i proto se nemohl dostat k žádnému vážnějšímu ohrožení hostujícího brankáře Blažka. Ani Jihlava se ovšem do žádných šanci nedostávala.

Pvní velkou příležitost zápasu měli domácí. Ve 21. minutě běžel Milosavljev prakticky sám na Blažka, v rozhodujícím momentu ale zaváhal, a tak se pokračovalo za bezbrankového stavu. Ten se změnil až po půlhodině utkání. Aktivní Miloslavljev vypálil, jeho střela se odrazila k Fantišovi, který z hranice pokutového území zamířil přesně.

A Milosavljev byl málem i u dalšího gólu Ostravy, když zakombinoval v 55. minutě s Barošem. Největší hvězda domácích ovšem při pokusu o lob přehodila zhruba z deseti metrů nejen Blažka ale i branku. A Baník to málem mohlo mrzet, jenže svůj tým podržel gólman Bárta, který zneškodnil nebezpečnou Jungrovu střelu.

Ve zbytku zápasu se Jihlava snažila tlačit víc do ofenzivy, k žádné další šanci se ale nedostala, a tak domácí důležité vítězství uhájili.

Gambrinus liga - dohrávka 21. kola:

Baník Ostrava - Vysočina Jihlava 1:0 (1:0)

Branka: 35. Fantiš. Rozhodčí: Nenadál - Jiřík, Hájek. ŽK: Baroš, Stronati, Soukup - Šourek. Diváci: 5890.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít