Fotbalisté Plzně vyhráli úvodní zápas pohárového osmifinále v Hradci 2:1

Viktoria Plzeň vyhrála už osmý soutěžní zápas v řadě. V úvodním osmifinále Poháru FAČR sice v Hradci Králové prohrávala. Zápas ale otočila a vytvořila si příznivou výchozí pozici pro odvetu, kterou na svém stadionu odehraje za 2 týdny.

Fotbalisté Viktorie Plzeň se radují z vítězné branky na hřišti Hradce Králové

Fotbalisté Viktorie Plzeň se radují z vítězné branky na hřišti Hradce Králové | Zdroj: ČTK

Poslední tým fotbalové ligy šel proti jejímu lídrovi ve 37. minutě do vedení. Daniel Trubač našel za obranou Vitkorie Matěje Kotiše, který si položil plzeňského brankáře Bolka a do prázdné branky skóroval.

Plzeň, která nastoupila s několika změnami v sestavě, ale dokázala zápas otočit. Ještě do přestávky si na centr Romana Hubníka naběhl Marek Bakoš a bez problémů vyrovnal na poločasových 1:1.

Rozhodnutí přišlo po hodině hry. Hrající asistent trenéra Koubka Pavel Horváth po rohovém kopu našel Romana Hubníka, který nekompromisně zavěsil a zajistil Viktorii vítězství 2:1.

Odveta se bude hrát na v Plzni 19. listopadu. Už zítra je ale na programu odveta mezi Znojmem a Libercem. Slovan jede na jih Moravy s přesvědčivým náskokem 6:0.

Úvodní utkání osmifinále fotbalového Poháru FAČR:
Hradec Králové - Viktoria Plzeň 1:2 (1:1)
Branky: 37. Kotiš - 42. Bakoš, 63. Hubník. Rozhodčí: Berka - Štěrba, Zeman. ŽK: Hubník (Plzeň). Diváci: 1446.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít