Fotbalisté Sparty si připomněli loňskou blamáž

Fotbalisté Sparty chtěli v evropském poháru napodobit Plzeň, jenže místo toho okopírovali svou vlastní rok starou blamáž v duelu se slovenskou Žilinou. Pražané podlehli v Rumunsku FC Vaslui 0:2, a postup do základní skupiny Evropské ligy si více než zkomplikovali.

Evropská liga UEFA

Evropská liga UEFA | Foto: UEFA

Do začátku zápasu zbývá jen pár minut a zdejší moderátor marně burcuje diváky v hledišti. Do azylu v Piatře dorazilo přímo z města Vaslui pouze pár stovek fanoušků a Ti zatím výzvy k hlasitějšímu projevu ignorují.

Jakoby ani nevěřili, že soubor oslabený hned o několik klíčových hráčů může v úvodním duelu kvalifikace uspět. A možná tomuto dojmu podlehli i fotbalisté Sparty, kteří měli hodně daleko do svých suverénních výkonů z úvodu sezony.

00:00 / 00:00

A hlavně, po dvou chybách prohrávali ještě před koncem prvního poločasu 0:2. V té době už měl hlasatel na stadionu mnohem snazší úlohu a ke křiku ani nikoho vybízet nemusel. A trenér Pražanů Martin Hašek tušil, že je zle.

„Ten zápas se dostal do úplně jiné situace než jsme původně plánovali. Začali jsem hrát do plných, což byla situace, která pro nás příznivá nebyla. Nelze upřít hráčům snahu, ale do zhuštěné obrany soupeře jsme se neprosadili. Souhlasím s tím, že jsem čekal lepší reakci mužstva, než tu která přišla. Jak z principu, tak z důležitosti toho zápasu,“ říkal po utkání Martin Hašek.

Sparťané tak zopakovali svůj přesně rok starý výsledek se Žilinou, pouze s tím rozdílem, že výrazně oslabený byl tentokrát soupeř a že odvetný duel sehrají Pražané oproti loňsku doma na Letné.

I doma do plných

Jinak všechno sedí, i ty žluté dresy a zelené trenýrky, ve kterých fotbalisté zmíněného slovenského týmu stejně jako toho rumunského hrají. A po prvním výsledku zdaleka není vyloučeno, že se z postupu nakonec bude radovat možná podceňovaný soupeř.

Martin Hašek už to říkal. S útočením do plných si jeho svěřenci nevěděli druhý poločas rady, jenže právě to je nejspíš za týden ve čtvrtek čeká.

„Věřím, že v našich silách je ten zápas odehrát tak, abychom na konci slavili postup. Věřím tomu, že je to v našich silách,“ říká odhodlaně Martin Hašek.

Jaroslav Plašil, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít