GL: Jablonec porazil Bohemians, Slavia neuspěla se Slováckem

Fotbalisté Znojma porazili v 15. kole fotbalové Gambrinus ligy Olomouc 2:1 a odpoutali se z poslední příčky tabulky. V dalších dnešních zápasech vyhrál Jablonec na hřišti pražských Bohemians 1905 (1:0) a Slovácko doma porazilo Slavii 3:0.

Jakub Hora z Bohemians 1905 (vlevo) a Tomáš Čížek z Jablonce.

Jakub Hora z Bohemians 1905 (vlevo) a Tomáš Čížek z Jablonce. | Zdroj: ČTK

Fotbalisté Slavie po porážce na půdě Slovácka 0:3 klesli po polovině soutěže na sestupovou předposlední příčku. Navíc potvrdili, že zažívají velké trápení v koncovce. Ve třetím ligovém duelu za sebou vyšli gólově naprázdno a na branku v nejvyšší soutěži čekají už 315 minut.

Juhar místo přesné střely přepadl přes dva obránce, Koreš zase zahodil dvě obrovské šance. Slovácko šlo do vedení ve 37. minutě, kdy proměnil pokutový kop Kerbr. Po rychlém protiútoku se ve druhém poločase trefil Došek a v nastavení ještě přidal střídající Volešák třetí gól.

Fotbalisté Jablonce porazili Bohemians 1905 v nejvyšší soutěži posedmé za sebou. Utkání rozhodl po hodině hry Michal Hubník osmým gólem v sezoně. Hosté navázali na poslední domácí triumf 6:0 nad Příbramí, "klokani" naopak prodloužili svou sérii bez výhry na sedm utkání.

Znojmo se po výhře nad Olomoucí posunulo z posledního místa v tabulce na dvanáctou příčku. Skóre po 43 sekundách otevřel Okleštěk, Sigma sice v 64. minutě srovnala díky Navrátilovi, ale hned za tři minuty rozhodl o třetí výhře Znojma v sezoně Hrošovský.

15. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Baumit Jablonec 0:1 (0:0)
Branka: 61. Hubník. Rozhodčí: Jech - Štěrba, Vysloužil. ŽK: Bartek - Čížek. Diváci: 3889.
Bohemians 1905: Berkovec - Moravec (72. Jeremenko), Cseh, Krch, Růžička - Jindřišek - Hora, Rada, Nerad, Bartek - M. Štochl (65. Ndiaye). Trenér: Weber.
Jablonec: Valeš - Zoubele, Kysela, Beneš, Čížek - Loučka, Novák - Třešňák (87. Rossi), Piták (61. Kopic), Vaněk - Hubník (90. Vukadinovič). Trenér: Skuhravý.

1. SC Znojmo - Sigma Olomouc 2:1 (1:0)
Branky: 1. Okleštěk, 67. Hrošovský - 64. Navrátil. Rozhodčí: Jílek - Urban, T. Kovařík. ŽK: Nepožitek, Jonov - Varadi. Diváci: 572.
Znojmo: Hrubý - Hnaníček, Jonov, Hudec, Mudra - Hrošovský, Nepožitek (71. Helísek), Lacko, Crnkič (85. Tomeček) - Okleštěk - Vašíček (90. Odehnal). Trenér: Duda.
Olomouc: Zlámal - Varadi, Koutný (58. Wiljaars), Škerle, Vepřek - Houska (83. Lietava), Ordoš, Šindelář - Navrátil, Doležal, Javůrek (77. Falta). Trenér: Psotka.

1. FC Slovácko - Slavia Praha 3:0 (1:0)
Branky: 38. Kerbr z pen., 62. Došek,, 90.+2 Volešák. Rozhodčí: Zelinka - Kordula, Kotík. ŽK: Šimko, Šumulikoski, Došek - Lička, Neves, Petrák. Diváci: 4187.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Mezlík, Košút, Šimko (65. Reinberk) - Šumulikoski - Petr (89. Volešák), Valenta, Havlík (77. Trávník), Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.
Slavia: Rakovan - Dostál (79. Škutka), Škoda, Petrák, Neves - Gecov, Lička - Prošek, Koreš (46. Kisel), Nitrianský (71. Zmrhal) - Juhar. Trenér: Koubek.

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít