Jablonec vydřel výhru nad Žižkovem a je druhý

Fotbalisté Jablonce porazili v 8. kole Gambrinus ligy Viktorii Žižkov 3:1. Dvakrát skóroval z penalt i nejlepší střelec soutěže David Lafata, který má celkově na svém kontě už 13 branek. V tabulce se Severočeši dostali na druhé místo, protože Liberec jen remizoval v Edenu s 'domácími' Bohemians 1905 1:1. V dalším zápase remizovala Mladá Boleslav s Hradcem Králové také 1:1.

David Lafata z Baumitu Jablonec a jeho vítězné gesto

David Lafata z Baumitu Jablonec a jeho vítězné gesto | Zdroj: ČTK

Baumit Jablonec - Viktoria Žižkov 3:1 (1:1)

Měl to být pro domácí snadný zápas, jenže urputně bránící soupeř jim toho dlouho moc nedovoloval. Navíc krátce po půl hodině Severočeši příliš nepočítali s útočnými schopnostmi soupeře a Böhm dal jabloneckým fotbalistům jako první na Střelnici branku.

Úsměvy v žižkovských tvářích ale vystřídal už za několik minut dvojnásobný smutek. Dvanáctým gólem v sezóně totiž srovnal z penalty skóre Lafata a sudí navíc vyloučil faulujícího Bodečka.

Dlouho přesilovku využil favorit až čtvrt hodiny před koncem. Kovářík neuvízl v ofsajdové pasti a přeloboval Vaclíka. A protože žižkovský brankář sáhl v 81. minutě v šestnáctce po Lafatovi, mohl nejlepší kanonýr soutěže opět z pokutového kopu zvýšit svou 13. ligovou brankou na konečných 3:1.

Branky: 36. a 83. obě z pen. Lafata, 77. Kovařík - 32. Böhm. Rozhodčí: Jech - Košec, Dobrovolný. ŽK: Zapalač, Vaclík. ČK: 35. Bodeček (všichni Žižkov). Diváci: 4050.

Bohemians 1905 - Slovan Liberec 1:1 (1:1)

Zasloužená remíza se zrodila už v první půli, kdy Klokany dostal do vedení Borek a následně srovnal Rabušic, číhající na zadní tyči na Štajnerův centr. Oba soupeři pak přidali na důrazu a fotbal často bolel. Sudí Drábek rozdal osm žlutých, ale jméno dalšího střelce si už do notýsku nezapsal. I proto, že Škoda na jedné a Rilke na druhé pálili jen do tyčí.

Branky: 18. Borek - 32. Rabušic. Rozhodčí: Drábek - Nádvorník, Blažej. ŽK: Jindřišek, Nešpor, Škoda, Žižka, Cseh - Kelič, Breznaník, Štajner. Diváci: 2666.

FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 1:1 (0:0)

Boleslavští v předešlých dvou duelech prohráli, z posledního domácího utkání proti Liberci navíc odešli s debaklem 1:4. A na plný bodový zisk nedosáhli ani tentokrát. Ve 49. minutě je sice dostal do vedení Chramosta, zhruba za další čtvrthodinu ale vyrovnal Černý.

Stejný hradecký hráč navíc mohl utkání v závěru rozhodnout. V 84. minutě fauloval ve vlastním vápně domácí Janíček, který dostal červenou kartu, a kopala se penalta. Černý z ní ale gólmana Millera překonat nedokázal.

Branky: 49. Chramosta - 65. Černý. Rozhodčí: Paták - Pospíšil, Vysloužil. ŽK: Zahustel, Procházka, Ščuk - Malinský, Chleboun. ČK: 84. Janíček (MB). Diváci: 3158.

Tomáš Lörincz, Jaroslav Plašil, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít