Jan Kaliba: Fotbalová reprezentace se chystá na Dány

Dánsko je tradičním soupeřem českých fotbalistů. Od rozdělení Československa se s tímto severským soupeřem utkali Češi už sedmkrát. Dnes po poledni představí trenér národního týmu Michal Bílek jména, která budou proti Dánsku reprezentovat v osmém duelu. Ten se hraje příští středu v Aarhusu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Bílek | Foto: AC Sparta Praha

Bude to utkání přátelské, nebo chcete-li, přípravné. Jeho povahu by mělo vystihnout spíš to druhé označení, pokud má být tento zápas k něčemu užitečný. Ne že by nebylo nač se připravovat, česká reprezentace i přes napravený kolaps v úvodu evropské kvalifikace má na čem pracovat.

Třeba na stabilizaci stoperské dvojice, kde se letos vedle stálice Romana Hubníka střídali obránci jako svatí v okýnkách orloje. Jenže ouha, zrovna Hubník bude z pochopitelných důvodů chybět.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalová reprezentace se chystá na Dány

Jeho Hertha Berlín hraje dva dny před i dva dny po zápase Dánsko-Česko své ligové duely. V rámci vzájemné vstřícnosti se zaměstnavateli reprezentantů tedy nebyl důvod Hertě nevyhovět a Hubníka povolávat.

Dnes po třinácté hodině bude jasné, jestli se omluvil i někdo další z obvyklých členů základní sestavy národního týmu. Vyloučené to není - vzhledem k významu reprezentačního utkání, čtyřměsíčního předstihu před pokračováním kvalifikace i pokročilosti podzimní sezóny.

Takže je možné, že spíše než přípravný bude zápas v Dánsku skutečně přátelský. A od takového označení už není daleko ke slovu zbytečný.

Jan Kaliba, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme