Jan Kaliba: Fotbalová reprezentace se chystá na Dány

Dánsko je tradičním soupeřem českých fotbalistů. Od rozdělení Československa se s tímto severským soupeřem utkali Češi už sedmkrát. Dnes po poledni představí trenér národního týmu Michal Bílek jména, která budou proti Dánsku reprezentovat v osmém duelu. Ten se hraje příští středu v Aarhusu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Bílek

Michal Bílek | Foto: AC Sparta Praha

Bude to utkání přátelské, nebo chcete-li, přípravné. Jeho povahu by mělo vystihnout spíš to druhé označení, pokud má být tento zápas k něčemu užitečný. Ne že by nebylo nač se připravovat, česká reprezentace i přes napravený kolaps v úvodu evropské kvalifikace má na čem pracovat.

Třeba na stabilizaci stoperské dvojice, kde se letos vedle stálice Romana Hubníka střídali obránci jako svatí v okýnkách orloje. Jenže ouha, zrovna Hubník bude z pochopitelných důvodů chybět.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalová reprezentace se chystá na Dány

Jeho Hertha Berlín hraje dva dny před i dva dny po zápase Dánsko-Česko své ligové duely. V rámci vzájemné vstřícnosti se zaměstnavateli reprezentantů tedy nebyl důvod Hertě nevyhovět a Hubníka povolávat.

Dnes po třinácté hodině bude jasné, jestli se omluvil i někdo další z obvyklých členů základní sestavy národního týmu. Vyloučené to není - vzhledem k významu reprezentačního utkání, čtyřměsíčního předstihu před pokračováním kvalifikace i pokročilosti podzimní sezóny.

Takže je možné, že spíše než přípravný bude zápas v Dánsku skutečně přátelský. A od takového označení už není daleko ke slovu zbytečný.

Jan Kaliba, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme