Šmicra zřejmě nahradí Pelta, který už stihl udělat první manažerskou chybu

Miroslav Pelta si rozhodnutím, že Vladimír Šmicer skončí ve funkci manažera fotbalové reprezentace, připravil půdu sám pro sebe. Z jeho slov je patrné, že si předseda Fotbalové asociace vezme dosavadní Šmicerovy úkoly za své. Ostatně dříve už takovou pozici u národního týmu zastával. S manažerskou pozicí ale Pelta nezačal právě s citem správného manažera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bulharští novináři o Vladimíra Šmicera zájem mají, šéf FAČR Miroslav Pelta nikoli | Foto: Jan Kaliba

„Myslím, že to není moc šťastné, takhle to prezentovat před zápasem, po něm by to asi bylo lepší,“ diví se Vladimír Šmicer načasování zprávy o svém konci více než samotnému rozhodnutí, které viselo ve vzduchu a dalo se tušit.

Podobně jako se dá hádat, kdo se teď ujme funkce manažera národního týmu, tedy jakéhosi starostlivého táty reprezentantů.

„Moje velká výhoda je ta, že ty hráče dokonale znám, že jsem jejich blízký člověk, protože jsem jich většinu buď prodával, kupoval, měl jsem je ve Spartě, v Jablonci a tak dále,“ tvrdí Pelta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Postu sportovního manažera reprezentace se zřejmě ujme po Vladimíru Šmicrovi Miroslav Pelta

K tomu si připočtěme, že Miroslava Peltu teď na výjezdu na Maltu a do Bulharska začalo bavit pobývat s hráči na jednom místě, a ne v hotelu se sponzory jako dříve a že už si funkci manažera národního mužstva v 90. letech vyzkoušel. V součtu to může znamenat, že si ji přisvojí i teď, respektive že tuhle pozici zruší a její náplň vezme pod svá křídla předsedy asociace.

„To už nechám na něm, jestli někoho sežene, nebo jestli to bude dělat přímo sám. Mě to bavilo, byly to krásné čtyři roky u nároďáku, to, že to končí takhle, není žádná tragédie, prostě se to stalo, nezvládli jsme kvalifikaci,“ říká Šmicer, který se před lety do manažerského saka převlékl rovnou z hráčského dresu.

Vladimír Šmicer na tréninku české reprezentace, tohle už k vidění příště nebude | Foto: Jan Kaliba

Teď sundá i to sako, ale ještě předtím si dnes večer prožije v Bulharsku utkání s vědomím, že po něm už se s jeho přítomností u českého týmu nepočítá.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme