Ukrajinský Charkov byl kvůli korupci vyloučen z Ligy mistrů, nahradí ho PAOK Soluň

Ukrajinský fotbalový klub Metalist Charkov byl vyloučen z Ligy mistrů kvůli korupčnímu jednání svého bývalého sportovního ředitele. Vicemistr své země měl za týden ve středu nastoupit ve čtvrtém předkole proti bundesligovému Schalke, v závěrečné fázi bojů o prestižní soutěž ho však nahradí PAOK Soluň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajina | Foto: Emanuel Macoun

Proti rozhodnutí UEFA se pravděpodobně ukrajinský klub odvolá ke sportovnímu arbitrážnímu soudu. UEFA ještě dnes oznámí, jaké další důsledky její verdikt přinese.

S úspěšným odvoláním Ukrajinců se však příliš počítat nedá. UEFA už totiž oznámila, že na místo Metalistu bude dosazen řecký PAOK Soluň, který s Charkovem vypadl ve 3. předkole milionářské soutěže.

Vyloučení Charkova je dobrou zprávou pro českého útočníka Tomáše Necida, jenž v létě zamířil právě do týmu Soluně.

UEFA zahájila s Charkovem disciplinární řízení 2. srpna, poté co byl potvrzen pětiletý trest zákazu činnosti pro bývalého sportovního ředitele Jevhena Krasnikova. Na jaře 2008 pomohl ovlivnit zápas ukrajinské ligy proti Lvovu. Za korupci tehdy dostala tří až pětileté tresty také šestice fotbalistů.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme