Vysvědčení fotbalistů po zápase s Itálií

Čeští fotbalisté včera na Letné naprosto vymazali hráče úřadujících evropských vicemistrů z Itálie. Výsledná remíza 0:0 jim přesto vzhledem k postupovým šancím na mistrovství světa příliš radosti neudělala. Těšit je může dílčí vysvědčení, které by za včerejší výkon bylo hodně vysoké.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek (vpravo) a kapitán Tomáš Rosický | Zdroj: ČTK

Jedenáct děleno pěti, tedy dvě celé dva. Přesně takové vysvědčení by obdrželi reprezentanti za včerejší vystoupení v kvalifikačním utkání mistrovství světa proti Itálii.

Herní projev: 2

Na Rosického genialitu sice někteří spoluhráči reagovali vlažněji a v obraně místy hořel Gebre Selassie, celkově se ale dá říct, že po namáhavé sezoně se reprezentanti prezentovali velice kvalitním projevem. Stabilně vynikající byl Rosický. Jiráček si napravil reputaci maximální obětavostí a dobře se prezentoval Kozák, časem možná ideálním nástupce legendárního Kollera.

Přehrát

00:00 / 00:00

vysvědčení reprezentantů

Střelecká efektivita: 5

V poslední době největší Achillova pata českého týmu. Střely ze střední vzdálenosti Buffonovi neuškodily, zblízka trefil Jiráček pouze tyč a ve stoprocentních šancích zklamal v zakončení i Kozák. S touto efektivitou se neměli Italové na Letné čeho bát a nezbývá než souhlasit s Tomášem Sivokem.

"Chyběly nám góly, já jsem měl také možnost, bereme to jako zaváhání," má jasno opora obrany.

Fyzická připravenost: 2

Po této stránce Češi obstáli. Jejich fyzického nasazení se obával před utkáním i kouč Prandelli. Na hřišti bylo vidět, že hráči bojovali až do posledních sekund. Jejich aktivitě výrazně pomohl ale i vlažný přístup Italů k zápasu, kteří navíc po vyloučení Balotelliho naprosto rezignovali na jakoukoli ofenzivu.

Bojovnost a přístup k utkání: 1

Vážnost situace v kvalifikační skupině B vybudila hráče k maximálnímu nasazení. V bojovnosti šli příkladem Rosický s Jiráčkem a ostatní se nechali rádi strhnout. Kaňkou na úkor bojovnosti bylo zranění tria Darida, Limberský, Jiráček.

Taktická připravenost: 1

Michalu Bílkovi se povedlo naprosto vymazat největší dvě italské hvězdy. Na architekta italské hry Pirla se přitom podle Rosického tým poctivě připravoval.

"To byl náš záměr, zastavit ho. Snažili jsme se zahustit prostor a nedat mu možnost k jeho skvělým pasům za obranu."

Největší hvězda Mario Balotelli jako by na hřišti vůbec nebyla. Utkání útočníka AC Milán po 20 minutách přestalo bavit a výsledkem jeho frustrace byl v 72. minutě předčasný odchod do sprch.

Bude to stačit na postup? Nebude

Ačkoli je celková známka chvályhodná, výsledek mluví za vše. Češi získali pouze bod, a pokud budeme předpokládat, že Dánové v pěti utkáních klopýtnou pouze v Itálii a získají 12 bodů, české šance příliš velké nejsou.

Bílkovi svěřenci musí vyhrát utkání s Arménií, Bulharskem a Maltou. Získat ale budou muset i bod v září na půdě Itálie. A to bude už jiný zápas než ten na Letné, po kterém určitě spal trenér Bílek hodně klidně.

"Pravděpodobně je to asi nejlepší výkon, který pode mnou národní tým odehrál," hodnotil český kouč.

Opravit jeho hodnocení budou moci čeští fotbalisté už 6. září v domácím utkání s Arménií.

Michal Jurman, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme