Eden uvidí pražské hokejové derby

Když se zatím vedení Mezinárodní hokejové federace nerozhoupalo k tomu, aby oživilo evropskou Ligu mistrů, pomáhají si kluby samy. Vizitkou jejich spolupráce je právě probíhající turnaj European Trophy, který měl premiéru před rokem a napodruhé už se pozoruhodně rozkošatěl.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Bříza

Petr Bříza | Foto: Hokej.cz

„Jsme zavření ve svých národních ligách a potřebujeme popularizovat kluby v ostatních zemích. To se zatím nepovedlo ani Champions Hockey League, která fungovala jen jeden rok,“ vysvětluje manažer Sparty Petr Bříza, který byl svého času jedním z prvních tuzemských příznivců celého projektu pocházejícího ze Skandinávie.

Nejen pro české hráče a trenéry, ale i pro samotné fanoušky je určitě zajímavé porovnat na startu sezóny výkonnost našich mužstev například se švédskými nebo finskými soupeři. Na případnou námitku, že se při veškeré úctě jedná pouze o přípravná utkání a že tomu odpovídá motivace zúčastněných týmů, lze také najít odpověď.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejový Eden uvidí derby Slavie se Spartou

„Vzhledem k tomu, že jsme všichni dávali určitý obnos do společné pokladny, ze které se pak vyplácely prémie, nebudeme spekulovat o tom, že nikdo nemá motivaci nebo že to budou pouze přátelská utkání. Naopak. Bude to mít náboj, každý bude chtít úspěch a na ty prémie si sáhnout.“

Sparta, která po loňské nepovedené sezóně hledá momentálně svoji hokejovou tvář, zatím teprve čeká na první opravdu povedené zápasy. A co na to trenér Josef Jandač?

„V každém klubu se najde nějaká sezona, která se nepovede. Sparta ji měla vloni, hrabat se v tom ale nechci, ani mi to nepřísluší. Půjdu si svou cestou, jak jsem zvyklý, a buď se nějaké výsledky dostaví, nebo nedostaví. Přebudováváme kádr, což není alibi, ale nějaký čas to může trvat.“

Ale i tak mají hokejisté Sparty před dnešním utkáním European Trophy svoji vizi, jak by asi právě ten jejich nejbližší zápas měl vypadat.

„Zatím jsme neodehráli jediný zápas, kde bychom neměli nějaký výpadek a nevybrali si nějaké hluché minuty. Tohle by byl takový ideál,“ přeje si sparťanský útočník Michal Broš.

A jaké pochopení budou mít slávisté? Na to dá odpověď duel, který začíná v 17.30 v pražském Edenu.

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme