ELH: České Budějovice prohrály, v čele soutěže je tak Třinec

Hokejisté Třince znovu vedou tabulku Tipsport extraligy. V 17. kole vyhráli na ledě posledního Kladna 3:1 a vystřídali na prvním místě České Budějovice, které prohrály v Mladé Boleslavi 1:2. V pražském derby porazila Slavie Spartu 2:1.

Brankář Marek Schwarz a Josef Jindra z Mladé Boleslavi (v bílém) a Pavel Kašpařík z Českých Budějovic | Zdroj: ČTK

HC Kometa Brno - PSG Zlín 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Obě mužstva chtěla hrát hokej a tak se diváci v nabitém Rondu mohli předváděnou hrou po většinu času bavit. Bylo vidět množství pohledných akci a také neutuchající bojovnost všech aktérů. Domácí nakonec dokázali hosty přetlačit díky nápaditější koncovce.

Branky a nahrávky: 20. Koma (Brabenec), 36. Balej (R. Hruška, Kvapil), 42. Veselý (Jaroslav Svoboda), 52. Erat (Zubíček, Hubáček) - 10. Balán (Holík), 39. Rachůnek (Důras, T. Sýkora). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 5:9, navíc Protivný - Köhler oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 7200.

HC Eaton Pardubice - HC Benzina Litvínov 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Dlouho se zdálo, že Severočeši jdou za první tříbodovou výhrou v této sezóně na soupeřově ledě. Ještě v 55. minutě totiž Litvínov vedl, ale Pardubice ve finiši vyrovnaly a v prodloužení šťastně dokonaly výsledkový obrat.

Branky a nahrávky: 23. Rákos (Špirko, Nakládal), 55. Pivko (Kolář I, Koukal), 56. Pineault (Mezei), 64. Pineault (Špirko) - 20. Kracík (Jánský), 29. Černošek (Kracík), 50. Lukeš. Rozhodčí: Minář, Smitka - Jílek, Jindra. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 8852.

HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 2:1 po SN (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Z velkého náporu v první třetině domácí díky Malíkově trefě vytěžili pouze hubený jednogólový náskok. Hosté se jen pomalu dostávali do tempa, přesto se jim ve 49. minutě zásluhou Skuhravého podařilo vyrovnat a dostat tak utkání do prodloužení a následně k samostatným nájezdům. Ten rozhodující proměnil vítkovický kapitán Jiří Burger.

Branky a nahrávky: 17. Malík (Káňa, Tomas), rozhodující nájezd Burger - 48. Skuhravý (Melenovský, Čutta). Rozhodčí: Müllner (SR), Jeřábek - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 4482.

HC Vagnerplast Kladno - HC Oceláři Třinec 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Kladenský celek měl sice více šancí a především v první polovině zápasu převahu, jenže nedal branku ani ve dvou přesilovkách 5 na 3. A to dokázali hosté trestat. Jejich vítězství gólově zařídili McGregor, Hrňa a Růžička. Jediným kladenským střelcem byl Patera.

Branky a nahrávky: 10. Patera (S. Treille, Toman) - 6. McGregor (Hudec), 30. Hrňa (Krajíček, Polanský), 56. M. Růžička (Orsava, Peterek). Rozhodčí: R. Polák, Šindler - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 2218.

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec 3:2 (1:1, 1:0, 1:1),

Lammersův gól ze druhé minuty domácím dodal kuráže, ale následně nevyužitá přesilovka 5 na 3 a Trončinského vyrovnání ze 12. minuty vrátily utkání vyrovnaný ráz. Ten Plzeň narušila brankami Kováře a Straky na konci druhé a začátku třetí třetiny. Přesto se Indiáni o výhru ještě třásli, protože Dušek sedm minut před koncem snížil a liberečtí Bílí tygři cenili zuby až do posledních sekund.

Branky a nahrávky: 2. Lammers (Straka, Modrý), 34. Jan Kovář (Vostřák, Modrý), 45. Straka (Johnson, Lammers) - 12. Trončinský (Nedvěd), 53. Dušek (Nedvěd, Kudrna). Rozhodčí: Pešina, Turčan - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 5440.

BK Mladá Boleslav - HC Mountfield České Budějovice 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Domácí ovládli úvod zápasu a na rozdíl od posledních čtyř duelů dokázali skórovat. Na góly z Jihlavy zapůjčeného Padělka a Bahenského odpověděl ještě v první třetině Kašpařík. V dalším průběhu hry nedokázal ani jeden z týmu využít dvojnásobnou přesilovku. Méně to při pohledu na konečný výsledek mrzelo hráče Mladé Boleslavi.

Branky a nahrávky: 5. A. Padělek (Vrbata), 13. Bahenský (Nouza, Tvrdík) - 18. Kašpařík (M. Tůma). Rozhodčí: Hodek, Souček - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:11, navíc Gulaš (Č. Budějovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 3280.

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Devět a půl tisíce diváků nejprve zatleskalo loučícímu se Josefu Beránkovi, aby po patnácti minutách jásala už pouze jejich slávistická část. To totiž domácí vstřelili v rychlém sledu dvě branky. Nejprve využil dvojnásobnou přesilovku Endál a po něm se trefil i Kolařík. Sparta postupně vyrovnala hru a ve třetím dějství byla lepším týmem, více než branku Tona při převaze dvou hráčů však už nevytěžila.

Branky a nahrávky: 15. Endál (Žižka, Kadlec), 16. Kolařík (Tomica, Jaškin) - 53. Ton (Výborný, Gulaši). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 9559.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít