ELH: Slavia ustála drama v Chomutově, Kometa prohrála ve Zlíně

Hokejisté Slavie Praha zůstávají i po 6. kole v čele hokejové extraligy, když vyhráli dramatický zápas v Chomutově 7:6 po samostatných nájezdech. Nájezdy rozhodovaly v pátek i tři další zápasy, v jednom z nich druhá Kometa Brno prohrála ve Zlíně 3:4.

Gólman Slavie Dominik Furch zasahuje před útočníkem Chomutova

Gólman Slavie Dominik Furch zasahuje před útočníkem Chomutova | Zdroj: ČTK

Slávisté vedli v Chomutově dvakrát o tři branky, přesto Ve třetí třetině Balej dvěma góly snížil a jeho spoluhráč Kubinčák dokonce vyrovnal na 5:5. Drama ale pokračovalo dál. Hostující Skokan poslal Slavii znovu do vedení, ale obránce Pulpán 23 vteřin před koncem srovnal a nakonec musely rozhodovat nájezdy. Ten vítězný proměnil hostující Krenželok.

Vítkovice vedly na začátku druhé třetiny s Pardubicemi už o dvě branky, ale hosté dokázali srovnat. Znovu do vedení dostala ostravský tým kombinace Romana se Svačinou, ovšem Kousal druhým gólem v zápase opět vyrovnal. Hrdinou zápasu se tak stal Jan Káňa, který o vítězství Vítkovic rozhodl až v 64. minutě, přičemž skóroval už v pátém utkání za sebou.

Prodloužení se hrálo i v Plzni, kde padly branky na obou stranách v posledních minutách zápasu. Duda nejprve v 59. minutě přiblížil výhru domácím, jenže Hruška 55 vteřin před koncem vyrovnal skóre pro Karlovy Vary. Západočeské derby tak rozhodl až v samostatných nájezdech plzeňský Tomáš Vlasák.

Plzeňský Ján Sýkora se raduje z gólu | Foto: ČTK

První tříbodové výhry v sezóně se dočkali hokejisté Kladna, kteří uspěli v Liberci. Na severu Čech vedli v polovině zápasu o dvě branky, když za domácí snížil Bulíř. Jinak byli ale Bílí tygři neškodní a výhru hostů potvrdil gólem v 48. minutě kladenský navrátilec Tenkrát.

Hradec Králové od poloviny zápasu prohrával s Litvínovem 1:2 a zatápěl hostujícímu brankáři Francouzovi, který přiváděl k šílenství především Květoně a Knotka. Až šest minut před koncem neměl nárok při dělové ráně Vydareného od modré. Ovšem při nájezdech byl Francouz znovu nepřekonatelný Litvínov si odvezl výhru.

Hned dva hattricky byly k vidění při zápase Sparty s Třincem. Nejprve byl úspěšný domácí Petr Ton, který tři góly stihl dokonce už během první třetiny. Jediný, kdo s ním z Třince dokázal držet krok, byl druhý třígólový střelec Martin Adamský, další branky už ale Oceláři nepřidali a Sparta vyhrála vysoko 8:3.

Brněnská Kometa měla při zaváhání Slavie šanci poskočit do čela tabulky, na ledě Zlína však prohrávala po dvou třetinách 0:3. V poslední části sice dokázala mocným finišem srovnat, ale v samostatných nájezdech byli nakonec úspěšnější domácí.

Hokejová Tipsport extraliga - 6. kolo:

Piráti Chomutov - HC Slavia Praha 6:7 po sam. nájezdech
Branky: 48. a 54. Balej, 2. Divíšek, 33. Bartečko, 55. Kubinčák, 60. Pulpán - 1. Kolařík, 7. Sklenář, 11. Klhůfek, 13. Štich, 34. Bednář, 56. Skokan, rozhodující sam. nájezd Krenželok.
HC Vítkovice Steel - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 6:5 v prodl.
Branky: 3. Huna, 10. Szturc, 22. R. Stehlík, 24. Kucsera, 45. Svačina, 64. J. Káňa - 9. a 49. Kousal, 23. P. Sýkora, 27. Radil, 35. Kolář.
HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 4:3 po sam. nájezdech
Branky: 6. Lev, 40. Kašpařík, 59. Duda, rozhodující sam. nájezd Vlasák - 10. Koblasa, 39. Kytnár, 60. R. Hruška.
Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno 1:3
Branky: 47. Bulíř - 15. Dalecký, 34. Kuchler, 48. Tenkrát.
Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 2:3 po sam. nájezdech
Branky: 20. L. Květoň, 54. Vydarený - 14. Černý, 33. Ručinský, rozhodující sam. nájezd Hanzl.
HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 8:3
Branky: 1., 5., 20. P. Ton, 19. Rolinek, 29. Kumstát, 33. J. Hlinka, 42. Přibyl, 51. Pech - 5., 25., 38. Adamský.
PSG Zlín - HC Kometa Brno 4:3 po sam. nájezdech
Branky: 24. a rozhodující nájezd Honejsek, 15. F. Čech, 28. Okál - 41. Jenyš, 44. Němec, 56. Žižka.

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít