ELH: Třinec přehrál Karlovy Vary, Pardubice otočily zápas s Chomutovem

Hokejisté Třince ve 34. kole Tipsport extraligy prolomili střelecké trápení a přehráli Karolovy Vary 4:3. O vítězství slezského celku rozhodla závěrečná třetina, ve které domácí otočili vývoj utkání díky skórujícímu Jakubu Orsavovi a Václavu Varaďovi. V dalších duelech přehrála Plzeň Kladno, Pardubice otočily utkání v Chomutově a Sparta bez problémů porazila Litvínov.

Michal Vachovec (vlevo) a Jiří Polanský v utkání mezi Oceláři Třinec a Energií Karlovy Vary | Zdroj: ČTK

Třinečtí zažili v posledních zápasech velkou ofenzivní krizi, v předchozích dvou duelech se Oceláři ani jednou neprosadili. A první třetina utkání s Karlovými Vary napovídala, že ani tentokrát nebudou Markovi svěřenci dávat góly.

Ve druhé třetině se ale domácí přeci jen dočkali, na Rothovu branku navíc vzápětí navázal Martin Růžička. Energii však dvoubranková ztráta herně nepřibrzdila a ještě do konce druhé části hry dokázala vývoj zápasu otočit na 3:2.

V závěrečné třetině ale úřadoval Třinec, v jehož dresu nejprve vyrovnal Orsava, vítězný gól poté v 50. minutě zaznamenal Václav Varaďa. Oceláři tak po dvou nepovedených představeních přehráli Karlovy Vary výsledkem 4:3 a posunuli se na šestou příčku ligové tabulky.

Navázat na vítězství se Spartou nedokázali kladenští Rytíři, kteří tentokrát zavítali na led Plzně. Domácí byli od začátku aktivnějším celkem, což se nakonec projevilo také na konečném skóre. Ještě před závěrečnou periodou bylo Kladno svému soupeři střelecky na dosah, trefa Václava Pletky ze 42. minuty však navýšila náskok Indiánů a pečetila konečné skóre 4:2.

Pardubické zmrtvýchvstání

Beznadějně poslední Chomutov si i nadále zahrává s nervy vlastních fanoušků. Blízko vylepšení špatné výsledkové bilance byli Piráti v domácím utkání s Pardubicemi, které během dvou třetin nabraly dvoubrankové manko. Dění v závěrečné dvacetiminutovce ale totálně otočilo průběh utkání.

Východočeši se nejprve prosadili ve vlastním oslabení, v přesilové hře se poté trefil Ďaloga. Taktéž v početních výhodách přišly velké chvíle Tomáše Zohorny, který v rozmezí necelé minuty nejprve vyrovnal, a poté vstřelil také rozdílový gól. Pardubice nakonec zvítězily 4:3 a postaraly se o sedmou prohru Chomutovských v řadě.

Počtvrté dokázali na domácím ledě zvítězit hokejisté Liberce. Tentokrát si Severočeši vyšlápli na pražskou Slavii, která šance na lepší výsledek ztratila v prostřední dvacetiminutovce, kdy se postupně prosadili Bulíř, Vampola a Čakajík.

Tým trenéra Růžičky poprvé rozvlnil síť za brankářem Melicherčíkem až ve 44. minutě. Čtyři minuty před koncem ještě zadělal na drama po další Bednářově asistenci David Štich, na víc už se ale ‘sešívaní‘ nezmohli, a tak Bílí Tygři slaví konečné vítězství 3:2.

Sparta přehrála Litvínov

Už čtyřiadvacáté vítězství za tři body získala Sparta, která díky zaváhání Hradce Králové zvýšila náskok v čele tabulky na 11 bodů. Tentokrát extraligový lídr potvrdil papírové předpoklady v utkání s Litvínovem, který v holešovické Tipsport aréně prohrával po Formanově trefě už 0:3.

Verva se nakonec díky Skuhravému přeci jen prosadila, avšak Sparta zvítězila 4:1. Dva góly domácích vstřelil nejproduktivnější hráč soutěže Petr Ton, na oba nahrával Jaroslav Hlinka.

Souboj druhého týmu ligy se třetím, to byl souboj Hradce Králové s Brnem. Skóre otevřel ve 24. minutě domácí Švihálek a na další góly se čekalo až do třetí třetiny. V té se Mountfield také prosadil, hráči Komety se však radovali hned třikrát. Vítězný gól při výhře 3:2 zaznamenal brněnský obránce Jiří Hanzlík.

34. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 4:3 (0:0, 2:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 23. Roth, 24. Martin Růžička (Roth), 44. Orsava (Krejčí, Bonk), 50. Varaďa (Krejčí, Orsava) - 30. Micka (Rýgl), 36. Balán (Pohl, Zaťovič), 36. Vachovec (Hovorka, Dresler). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:5, navíc Balán (K. Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 4445.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Jiří Hanzlík, 13. Mozík (Martin Straka), 34. Vlasák (Kratěna), 42. Pletka (Duda) - 11. M. Hořava (T. Kaberle, Dragoun), 29. Havlíček (Eberle, Kuchler). Rozhodčí: Mikula, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1, navíc M. Hořava (Kladno) 10 min. Diváci: 6320.

Piráti Chomutov - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:4 (1:0, 2:0, 0:4)
Branky a nahrávky: 19. Pulpán (Hřebejk, D. Hruška), 29. Jaroslav Svoboda (Rutta, Sikora), 39. Gajovský (D. Hruška) - 44. Tybor (Endál), 47. Ďaloga (T. Nosek), 51. T. Zohorna (Gregorc), 51. T. Zohorna (Gregorc). Rozhodčí: Hodek, Kalivoda - Frodl, Charvát. Vyloučení: 12:7, navíc P. Sýkora a Salfický oba 10 min. a do konce utkání, Gregorc (všichni Pardubice) 10 min. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 4091.

Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 26. Bulíř (Urban, Čutta), 32. Vampola (Derner, Nedvěd), 39. Čakajík (Nedvěd) - 44. Krenželok (Bednář, Kadlec), 57. Štich (Bednář, Wharton). Rozhodčí: Hribik, Horák - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 3:7, navíc Kadlec (Slavia) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 7500 (vyprodáno).

HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 17. Pech (Krejčík, Buchtele), 19. P. Ton (J. Hlinka), 24. Forman (T. Rachůnek), 41. P. Ton (Rolinek, J. Hlinka), 60. Klimek (Krejčík) - 29. Skuhravý (J. Černý, Trávníček). Rozhodčí: Pešina, Polák - Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 6:6, navíc Philipp (Sparta) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 8768.

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 24. Švihálek (Mikuš, Mertl), 45. Tvrdík (Pláněk) - 43. Pivko (V. Němec, D. Nosek), 44. Čermák, 48. Jan Hanzlík (H. Zohorna). Rozhodčí: Hrubý, Šindler - Bryška, Lučan. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 6017.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít