Hemský se v NHL trefil téměř po měsíci a Edmonton vyhrál

Dvanáct zápasů dlouhé čekání na branku ukončil v nočním utkání zámořské NHL útočník Edmontonu Aleš Hemský. U výhry Oilers nad Dallasem 4:1 si připsal ještě jednu asistenci a pomohl tak svému klubu přerušit sérii sedmi domácích porážek, přesto jsou hokejisté Edmontonu stále na posledním místě tabulky.

NHL

NHL | Foto: Jan Rosenauer

Sedmadvacetiletý pardubický rodák vstřelil svou desátou branku v sezoně po 28 sekundách třetí třetiny. K vítězství výrazně přispěl i ruský brankář Nikolaj Chabibulin, který pochytal 24 střel soupeře a mohl se tak radovat z vítězství po čtrnácti utkáních.

Ze sedmi duelů hned ve třech musely o vítězi rozhodovat nájezdy. V jednom z nich Buffalo porazilo 3:2 Montreal až brankou v desáté sérii. Po bodu zaznamenali v dresu Canadiens obránce Roman Hamrlík a útočník Tomáš Plekanec za gólovou přihrávku.

Dva body za dvě asistence si připsal forvard Ottawy Milan Michálek, ale prohře Senators s New Yorkem Islanders 3:4 po samostatných nájezdech nezabránil. Newyorčané naplno bodovali počtvrté za sebou.

Hokejistům Toronta se v posledních sedmi minutách podařilo otočit duel s Bostonem. Přispěl k tomu i obránce Maple Leafs Tomáš Kabele, který asistoval u vyrovnávacího gólu na 3:3. O výhře Toronta 4:3 v Bostonu rozhodl minutu před třetí sirénou Grabovskij.

Boston - Toronto 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky: 9. Paille, 39. Campbell, 50. Bergeron - 18. a 54. Kessel (na druhou Kaberle), 25. a 59. Grabovskij. Střely na branku: 35:28. Diváci: 17.565

Montreal - Buffalo 2:3 po sam. náj. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. Pacioretty (Plekanec, Hamrlík), 27. Pouliot - 38. Stafford, 47. Pominville, rozhodující sam. nájezd Hecht. Střely na branku: 34:32. Diváci: 21.273

Ottawa - NY Islanders 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 18. Butler (M. Michálek), 33. Shannon (M. Michálek), 56. Karlsson - 29. Comeau, 43. Grabner, 47. Bailey, rozhodující sam. nájezd Nielsen. Střely na branku: 31:28. Diváci: 17.565

Edmonton - Dallas 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 19. Eberle, 28. Chorney, 39. Horcoff (Hemský), 41. Hemský - 37. Eriksson. Střely na branku: 30:25. Diváci: 16.839

Nashville - San Jose 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 7. Franson - 30. Setoguchi, 64. Marleau. Střely na branku: 31:50. Diváci: 14.132

Minnesota - Vancouver 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 18. Clutterbuck - 6. Malhotra, 33. Hansen, 40. Samuelsson, 60. Kesler. Střely na branku: 29:14. Diváci: 18.106

Tampa Bay - Philadelphia 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 3:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 21. Moore, 30. Lecavalier, 31. Purcell (Kubina) - 13. Van Riemsdyk, 28. Hartnell, 29. Powe z tr. střílení, rozhodující sam. nájezd Timonen. Střely na branku: 27:29. Diváci: 16.950

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít