Hokejisté Komety Brno myslí na novou sezónu

Obhájí hokejový titul Pardubice, nebo se nadvlády nad extraligovými arénami ujme Sparta? A co brněnská Kometa? Kam až může dokráčet tým, kterého se jakoby úsporná opatření, tak typická pro současný tuzemský hokej, netýkají?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Hubáček v dresu Komety Brno | Foto: Kometa Brno

„To je těžká otázka na půlku srpna. Určitě máme silnější kádr než loni. Na druhou stranu pořád jen druhý rok v extralize. Náš cíl je uhrát play off a pak je to otevřené. Nemá cenu si vytyčovat nějaké cíle, první čtyřku nebo osmičku. Podstatné je uhrát play off a pak jít dál,“ odpověděl útočník Komety Petr Hubáček.


Každopádně očekávání jsou pod Špilberkem po úvodní nováčkovské sezóně a zejména její druhé polovině pořádná.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté Komety Brno myslí na novou sezónu


Ostatně potvrzují to i slova 30-ti letého Petra, který neváhal a vyrazil uprostřed pracovního týdne na 170 km dlouhou štreku, aby podpořil svůj klub na jednom z utkání Tipsport Cupu.


Velká očekávání


„Očekávání je určitě větší, ale podle průběhu minulé sezóny je potřeba být trochu realistický. Posílilo se hodně, ale musí se to ukázat také na ledě. Celkové pořadí, když by top bylo do šestého místa, tak by byla spokojenost,“ říká fanoušek Komety.


Ostatně na fanoušky bude Kometa spoléhat i letos. Vždyť jen na první domácí přípravný zápas s bratislavským Slovanem přišlo více než pět tisíc lidí, což je podle čerstvé posily a aktuálního mistra světa Marka Kvapila pro hráče velká zodpovědnost.


„To pociťují pořád, že ta očekávání jsou a my se budeme snažit to naplnit. Musíme to hodně zvednout a musíme hrát lépe,“ ví dobře Kvapil.


„Třeba ta příprava byla vyprodaná, ale to jsme byli teprve devátý den na ledě. Člověk se musí brzdit, protože člověk nezvládne celý zápas. Není rozehraná, nemá tu kondici, takže na jednu stranu to pomáhá, na druhou to může být svazující. Publikum nás ale může hnát, jak tomu bylo v půlce minulé sezóny,“ doplnil Kvapilova slova čerstvý otec Petr Hubáček.


Brno i letos hodně obměňovalo kádr a na peníze se alespoň ve srovnání s jinými kluby na první pohled moc nehledělo. 10 příchodů, stejný počet odchodů a vesměs samí zkušení hráči.

V kabině není problém


Zajímavá jsou ale místa, kde vedení nakupovalo. Hned tři posily jsou z Třince a dvě z Vítkovic, odkud přišel v průběhu minulé sezóny už i Petr Hubáček, podle kterého ovšem žádné partičkování nehrozí.


„Všechno jsou to kluci z Moravy a ona je ta povaha těch Moraváků trochu jiná než kluků z Čech. To znamená, že nebyl žádný problém. I v kabině si to posedalo nějak na přeskáčku,“ popisuje Hubáček.


Kam brněnská Kometa letos doletí, to si nikdo netroufá říct. Svým kádrem, finančními možnostmi a podporou fanoušků má každopádně na to, aby se stala černým koněm soutěže.


Je ale fakt, že Marek Kvapil, který po svém prvním tréninku na jihu Moravy mluvil o tom, že ani finále nemusí být mimo realitu, tentokrát je možná i pod tíhou výsledků z přípravných zápasů o něco umírněnější.


„Musíme makat od začátku a spíš se držet někde uprostřed tabulky a sanžit se hrát zápas od zápasu. Určitě si neříkáme, že budeme v play offo tam půjdeme až do finále. Nevíme,no,“ říká Marek Kvapil.

Radim Sajbot, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme