Hokejisté Martina nedostávají výplaty a hrozí hromadnou výpovědí

Být hokejistou a hrát extraligu, to bývá většinou prestižní i finančně zajímavá kombinace. Ovšem být hokejistou a hrát extraligu za slovenský Martin, to je spíš trest. Aspoň pro současný kádr týmu, který se potýká s obrovskými finančními problémy. Hrozí, že tým nedohraje letošní sezónu. Hráči chtějí dokonce podat hromadnou výpověď.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokej, Rangers, trénink, NHL | Foto: Martin Charvát | Zdroj: Český rozhlas

Hráči posledního celku ve slovenské extralize dostali naposledy část červnové výplaty. Od vedení klubu požadují okamžité řešení současné situace. V Martině hrají také tři Češi - Martin Výborný, Vladimír Škoda a Miroslav Škumát. Finanční problémy se netýkají pouze hráčů, ale také trenéra Ladislava Spišiaka. Ještě loni na jaře přitom Martin skončil v extralize třetí.

"Tehdy to podle všeho i podle názoru hráčů začalo. Za třetí místo nedostali prémie a klub neplnil ani jiné finanční závazky. Hokejista Marek Uram, kterého znají i čeští fanoušci díky jeho působení ve Znojmě, potvrdil, že klub během celého jeho angažmá pouze posouval termíny výplaty," říká zpravodaj Českého rozhlasu v Bratislavě Vojtěch Berger.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejový klub z Martina má velké finanční problémy, hráči dostali výplaty naposledy v červnu

Vedení klubu omlouvá současnou situaci tím, že jeden z jeho sponzorů nezaplatil splátku ve výši 70 tisíc eur a že další sponzoři odložili své splátky až na leden. Navíc tvrdí, že finanční problémy jsou všude, například i v českých klubech. Zda dohraje Martin letošní extraligovou sezónu, ale zatím není jasné.

Podle Vojtěcha Bergera chtějí někteří hráči řešit situaci co nejrychleji, protože na výplatu čekají už od června. Hráči prý nemají ani na zaplacení takových věcí jako je hypotéka nebo leasing auta a dostali se i do existenčních problémů. Hokejisté si stěžovali už i u vedení extraligy, tam jim ale bylo řečeno, že jde o interní věc klubu. Trenér Spišiak kvůli aktuální situaci požádal o uvolnění z funkce, tu ale vedení Martina nepřijalo.

Problémy se odrážejí i na výsledcích týmu ve slovenské extralize, kde mu patří poslední místo. "Hráči samozřejmě nemohou garantovat, že pokud by dnes dostali peníze na účet, začnou hned sázet góly a vyhrávat, ale určitě by to zlepšilo atmosféru v klubu," říká Vojtěch Berger.

Alena Benešová, Vojtěch Berger, Lucie Výborná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme