Hokejisté Plzně jsou v extraligovém finále. V šestém zápase porazili Slavii 4:2

Plzeňští Indiáni si na svém ledě zajistili postup do finále play-off. Po dramatickém průběhu porazili pražskou Slavii 4:2, když si rozhodující branku ve třetí třetině připsal St. Pierre. Celou sérii vyhráli Západočeši 4:2 na zápasy a ve finále narazí na vítěze série mezi Zlínem a Třincem.

Hokejisté Plzně se radují z branky do sítě Slavie

Hokejisté Plzně se radují z branky do sítě Slavie | Zdroj: ČTK

Domácímu týmu vyšel vstup do utkání lépe, když se v 7. minutě po vydařeném protiútoku prosadil po Kovářově přihrávce Hanzlík. V poslední minutě první části se ale na druhé straně prosadil obránce Slavie Kadlec a jeho tečovaná střela prošla až za záda plzeňského gólmana Mazance.

Stejným skóre skončila i druhá třetina. Ve 30. minutě poslal Kovář Západočechy opět do vedení a za další dvě minuty bylo srovnáno, když se prosadil po Hertlově asistenci Růžička. Na konci druhé dvacetiminutovky hostující Slavia nevyužila téměř dvě minuty dlouhou přesilovku pěti proti třem.

Rozhodující gól padl ve 47. minutě. Domácí Vlasák poslal puk na volného St. Pierra a ten prostřelil slávistického brankáře Furcha. Vítězství Indiánů potvrdil v 59. minutě gólem do prázdné branky Straka a Plzeň si zahraje finále po jednadvaceti letech.

Semifinále play off hokejové extraligy - 6. zápas:
HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Jiří Hanzlík (Jan Kovář, Kratěna), 30. Jan Kovář (Dvořák, Martin Straka), 47. St. Pierre (Vlasák, Martin Straka), 59. Martin Straka (St. Pierre) - 20. Kadlec (V. Růžička ml.), 32. V. Růžička ml. (Hertl)
Rozhodčí: Hribik, Pešina - Bláha, Kostka
Vyloučení: 7:8, využití: 0:2
Diváci: 8236 (vyprodáno)
Konečný stav série: 4:2
Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, L. Poživil, Boháč, Mozík, St. Pierre - Hollweg, Jan Kovář, Martin Straka - Kratěna, T. Sýkora, Pletka - Petruška, Kašpařík, Vlasák - Vampola, Lev, Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar
Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kolařík, Kempný, Kuboš, Dresler, Šenkeřík - Micka, P. Jelínek, Poletín - Skokan, V. Růžička ml., Tomica - Hertl, Alinč, Krenželok - Vrdlovec, Žejdl, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít