Hokejisté Vítkovic nevyhráli na Spengler Cupu ani napodruhé

Hokejisté Vítkovic podlehli na Spengler Cupu v Davosu domácímu týmu 1:2 a ve skupině Cattini skončí po dvou porážkách na posledním místě. O postup do semifinále si zahrají v play-off se druhým týmem ze skupiny Torriani.

Vítkovický gólman Roman Málek udržel v Liberci čisté konto

Vítkovický gólman Roman Málek udržel v Liberci čisté konto | Zdroj: ČTK

Vítkovice si mohly uchovat naději na přímý postup do semifinále jen výhrou nad Davosem. Utkání ale nezačaly dobře. Už ve 3. minutě fauloval Malík unikajícího Earla a rozhodčí nařídili trestné střílení. Americký útočník ho ale neproměnil.

Domácí tým byl i nadále herně lepší, vyložených příležitosti si ale stejně jako český celek vytvářel minimum. První třetina i proto skončila 0:0. Vítkovice se po přestávce zlepšily a na začátku 6. minuty prostřední části se dostaly do vedení, když v brance skončila opakovaná střela Petra Pohla.

Jenže Davos dokázal ještě do druhé sirény výsledek otočit. A o oba góly se postaral v závěru třetiny český útočník Petr Tatíček. Ten nejdřív skóroval ve 39. minutě a vynikajícího Romana Málka dokázal prostřelit i o 96 sekund později.

Vítkovice se sice v posledním dějství snažily vyrovnat, v ofenzivě se jim ale nedařilo a obrana švýcarského týmu tak v pohodě odolávala. Do největší šance se dostal až při závěrečné power-play Walker, v dobré pozici ale minul branku.

Hokejový Spengler Cup (Davos):

Skupina Cattini:
HC Davos - HC Vítkovice Steel 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 39. Tatíček (Von Arx), 40. Tatíček (Von Arx, Brendl) - 26. Pohl (Walker). Rozhodčí: Massy, Stricker (oba Švýc.). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 7000.