Hokejová Plzeň vyhrála v Liberci a přibližuje se play-off

Hokejisté Plzně statečně bojují s nepříznivým osudem a po dalším vítězném zápase se opět přiblížili desátému místu, které zaručuje postup do předkola pay-off. Po zaváhání na ledě pražské Sparty dokázali vyhrát ve 30. kole Tipsport extraligy v Liberci a na desátý Litvínov ztrácí už pouze sedm bodů.

HC Pardubice vs. HC Plzeň

HC Pardubice vs. HC Plzeň | Foto: HC Moeller Pardubice

Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929 5:6 (1:2, 1:1, 3:3)

Skóre utkání otevřeli hosté už ve druhé minutě, když se po střele Vlasáka prosadil Straka. Ten měl prsty i v druhém gólu, který připravil pro Dudu. Liberec dokázal ještě do konce první třetiny odpovědět. Po akci zkušeného Vaka se před brankářem dostal k teči Špaček a puk skončil pod horní tyčkou plzeňské branky.

Gólové dostihy pokračovaly i ve druhé části. Nejdříve hosté odskočili gólem Lammerse na rozdíl dvou gólů, ale liberecký Klimenta vrátil kontaktním gólem Bílé Tygry zpátky do hry. Začátek závěrečné třetiny však domácí prospali. Během jedenácti minut třikrát inkasovali. Nejdříve obránce Trončinský trefil svého spoluhráče a od něj se puk odrazil do vlastní branky.

V jedenapadesáté minutě zakončil přihrávku Vlasáka střelou pod horní tyč Vostřák a za patnáct vteřin se Plzeň radovala pošesté. Chybnou rozehrávku Dernera potrestal Heřman. Za stavu 2:6 už na Bílé Tygry nikdo nevsázel, ale domácí se nepoložili. Na začátku padesáté čtvrté minuty se v rozmezí dvaceti vteřin prosadili Klimenta s Trončinským a necelé čtyři minuty před závěrečnou sirénou snížil na rozdíl jediného gólu Podkonický.

Více ale Liberec nestihl. Závěr zápasu už si zkušení plzeňští hráči pohlídali a připsali si další tři důležité body.

Branky a nahrávky: 20. Špaček (Vak, Nedvěd), 35. Klimenta (Čakajík), 53. Klimenta (Vak, M. Hořava), 54. Trončinský (Víšek, Podkonický), 57. Podkonický (Víšek) - 2. Straka (Vlasák), 9. Duda (Straka, Vlasák), 25. Lammers (Diviš, Petruška), 44. Jiří Hanzlík, 51. Vostřák (Vlasák, Jan Kovář), 51. M. Heřman. Rozhodčí: Hradil, Husička - Novák, Bryška. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 4122.
Liberec: Pinc (25. Vošvrda) - Hunkes, Čakajík, Trončinský, Derner, Moravec, Výtisk, Pavlů, Štich - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, M. Hořava - Vantuch, Podkonický, Víšek - Bárta, Ondřej, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Plzeň: Mazanec - Jiří Hanzlík, Frolo, Jeřábek, Modrý, Benák, Dresler - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Johnson - Pitule, M. Heřman, Dvořák - Petruška, Lammers, Diviš. Trenéři: Jelínek a Razým.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít