Kdo bude dávat hokej z olympijských her? Nova se chce přenosů zbavit

Loni v říjnu získala Nova práva na vysílání hokejových přenosů z olympijských her v Soči. Nyní ale v rámci úspor nechce svých práv využít. Pravděpodobné tak je, že hokej znovu bude v České televizi. Informaci přinesly servery sport.cz a idnes.cz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hokejová reprezentace | Zdroj: ČTK

„Televize Nova se snaží šetřit, souvisí s tím i zrušení dalších pořadů,“ řekl ve vysílání Radiožurnálu v pořadu Stalo se dnes Jan Potůček, šéfredaktor serveru digizone.cz. Nova tak zmenšuje nabídku vysílaných pořadů a nyní se řeší, kdo bude hokej ze Soči vysílat.

„Nikdo jiný než Česká televize by to časově i finančně nezvládl. Je to jediné řešení, byla na to připravená. Teď už je to otázka jednání a ceny,“ vypočítává Potůček.

Přehrát

00:00 / 00:00

hokej na OH - Potůček z Digizone

Televize Nova se zatím ke spekulacím nechce vyjadřovat, stejně je na tom i Česká televize, která vysílání olympijského hokeje nepotvrdila.

Nova měla mít na hokej exkluzivitu, ostatní sporty se objeví v České televizi. Mezinárodní olympijský výbor prodával práva na olympijské hry dvakrát, je tedy možné, že některé sporty se objeví souběžně na dvou stanicích, které spolu nemají nic společného. Zimní olympijské hry v ruském Soči začínají 7. února a potrvají šestnáct dní.

Helena Šulcová, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme