Liberečtí hokejisté porazili Vítkovice a jsou třetí

Vítězstvím nad Vítkovicemi 5:2 v šestnáctém kole Tipsport extraligy se hokejisté Liberce posunuli na třetí místo tabulky. O svém vítězství rozhodli hlavně dvěma góly ve druhé třetině. Vítkovice se tak už po pátečních zápasech mohou vrátit na druhou příčku, když je v čele vystřídají České Budějovice.

Tipsport hokejová extraliga

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Steel 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Severočechy poslal do vedení 39 vteřin před koncem první části Kudrna, který tečoval ránu Trončinského. Liberec se díky tomu dostal do vedení v třetině, která nebyla nijak plodné na branky, přestože šance měli domácí Bárta s Nedvědem i hostující Vrána a Burger.

Ve druhé třetině se sice povedlo nikým nehlídanému Ujčíkovi vyrovnat, ale Liberec následně získal rozhodující náskok. V rozmezí 35 sekund se prosadili Klimenta a Trončinský a ani přesilovkové snížení Huny už hostům nepomohlo.

Liberec totiž začínal třetí třetinu přesilovou hrou. Výhody využili výborně, rychle se dostali do útočného pásma, kde Jaroslav Kudrna přesně dorazil Hunkesovu střelu.
Definitivum dal domácím Vak, který také využil nedůsledné hry vítkovických před vlastním gólmanem.

Branky a nahrávky: 20. Kudrna (Trončinský, Nedvěd), 25. Klimenta (Plodek, Víšek), 26. Trončinský (Nedvěd, Kudrna), 42. Kudrna (Hunkes, Nedvěd), 50. Vak (Nedvěd) - 23. Ujčík (Tomas, J. Sýkora), 38. Huna (Trnka, Burger). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 5343.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít