Mají ženy provozovat mužské sporty? Hokejisté se neshodli

Kdybychom se pokusili kdekoliv uspořádat anketu na téma, které sporty jsou a nejsou vhodné pro ženy a dívky, její výsledek by se nijak nepodobal tomu, co platilo před nějakými deseti, dvaceti nebo padesáti lety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Rolinek, kapitán české hokejové reprezentace | Foto: Miroslav Bureš

Časy se mění a boj dívek a žen za rovnoprávnost na poli sportovním má dnes nespočet podob. Tak se na vzoreček podívejme, co na to říkají třeba hokejisté.

„Ryze mužské sporty by měly zůstat jenom mužům. Ženy by měly dělat jenom lehčí sporty, které se k nim hodí,“ prohlašuje útočník Tomáš Rolinek. A trošku rozpačitě se proto tváří i nad ženským hokejem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mají ženy provozovat mužské sporty? Tomáš Rolinek tvrdí že ne, Petr Kumstát s Michalem Vondrkou v tom problém nevidí

„Měl jsem možnost shlédnout řadu ženských hokejů a myslím si, že je to kontaktní sport, při kterém by se ženy neměly na ledě mlátit.“

A jak neústupný by asi byl Tomáš Rolinek při domácí debatě o vhodných a méně vhodných holčičích sportech?

„Když za mnou přijde dcera a řekne mi, že chce dělat box, což je ryze mužský sport, tak jí budu přemlouvat, aby si našla něco jiného. Bohužel to ale asi nijak neovlivním. Když se na to dá, tak to budu tolerovat,“ dodává smířlivě útočník Sparty.

Mezi demokraticky uvažující hokejisty patří ve vztahu ke sportujícím ženám a dívkám například útočník Petr Kumstát.

„Je to pro ně stejná zábava jako pro chlapy. Když je to baví, tak na to mají právo. Muži taky dělají ženské věci,“ směje se Kumstát.

Také útočník Michal Vondrka patří k těm, kteří se na pronikání něžného pohlaví do světa rádoby mužských sportů dívají s pochopením.

Ženský hokej | Foto: archiv

„Když se občas dívám na ženský fotbal, tak klobouk dolů. Mimochodem mám sestřenici, která hraje hokej. Takže se o hokeji bavíme a averzi k tomu vůbec nemám,“ ujišťuje Michal Vondrka. Nicméně také on zkouší rozlišovat.

„Když si vybavím box, po kterém je holka ‚zmalovaná‘, tak to bych nedoporučoval. Ale co se týče hokeje nebo fotbalu, tak to je v pohodě.“

Někdo z vás teď možná souhlasně přikyvuje a někdo by rád oponoval. Takže, zase někdy příště. Protože jsme právě nakousli téma, ke kterému se ve vysílání můžeme x-krát vrátit. A to i za pomoci těch, o kterých byla právě řeč - sportujících dívek a žen.

Aleš Procházka, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme