Moje nejlepší sezóna, řekl po zisku Gagarinova poháru Petružálek

Gagarinův pohár pro vítěze Kontinentální hokejové ligy zvedl letos na jaře nad hlavu český reprezentant Jakub Petružálek. Odchovanec Litvínova vybojoval cennou trofej při svém krátkodobém angažmá v Dynamu Moskva. Podle něj jeho poslední sezóna neměla chybu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

KHL zatím v Praze táhne, hodnotit se bude ale až po celé sezoně | Zdroj: ČTK

„Byla to asi nejlepší sezona v mojí dosavadní kariéře. Je to pro mě největší úspěch, kterého si vážím, letos to asi lepší nemohlo být,“ zhodnotil poslední sezonu český reprezentant.

Vyplatil se mu přesun před závěrem sezony, kdy ze svého Chabarovsku putoval do Dynama Moskva.

„Nikdo nemůže předpovědět, který tým to vyhraje. Já jsem vybíral i podle minulého roku, Dynamo mělo kvalitní tým, nebyly tam hvězdy, jako měl třeba Petrohrad nebo CSKA. Ale už to dokázal v minulém roce a ten tým se od té doby nezměnil, kostra byla krom dvou tří hráčů stejná. Proto jsem si ten tým vybral, i kvůli trenérovi, který tam byl, protože od českých kluků vím, jakým stylem to tam dělají, to mi hrálo do karet,“ vysvětlil Petružálek, proč kývl právě moskevskému Dynamu.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Jakubem Petružálkem mluvil o jeho uplynulé sezoně v KHL David Kalvas

V něm naplnil očekávání, i když na ledě nebyl tak často jako v Chabarovsku.

„Byl jsem tam jediný hráč, který tam přišel před play-off, nikoho jiného nebrali. Očekávání jsou vždycky velká, pak už zbývá jen to potvrdit. Doufám, že jsem k tomu přispěl maximálně, doufám, že to vyšlo jak mně, tak i druhé straně podle očekávání,“ věří český hokejista.

„Když jsem tam přišel, věděl jsem, že tam nebudu dostávat tolik prostoru, protože se tam točí všechny čtyři lajny. S tím jsem do toho ale šel, chtěl jsem vyhrát hlavně pohár, a to se povedlo, a člověk prostě musí přijmout roli, kdy hraje třeba deset minut za zápas, a nesmí se urazit. O tom je myslím ta profesionalita, aby člověk přijal svou roli v týmu a pomohl mu k výhře poháru.“

Rozdílná popularita

Osmadvacetiletý Petružálek už si vyzkoušel i zámořskou NHL nebo nejvyšší soutěž ve Finsku. Trochu ho mrzí, že víc hokejového uznání se mu dostává v Rusku než doma.

„Jestli jsem byla hvězda, to nevím, ale člověk si tam udělá jméno a lidi vás pak víc berou. V Rusku platí, že když jste import, musíte hrát právě lépe než ti domácí. Myslím, že tam mě berou lidi víc než u nás nebo ve Finsku,“ přiznal Jakub Petružálek a potvrdil, že novou sezonu odstartuje znovu v Chabarovsku.

„Je to pro mě srdcovka, na novou sezonu se tam budu vracet a znovu rád uvidím ty lidi tam. Věděl jsem už před play-off, že jdu do Dynama jen na vyřazovací boje, že je to na půjčení, teď se rád vrátím do Chabarovsku.“

David Kalvas, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme