Nový kouč Sparty Hořava: Hráči jsou v křeči!

Hokejová Sparta včera poprvé v sezóně vyhrála na ledě soupeře, dnes už trénovala pod novou trenérskou dvojicí. Duo Holaň - Volek střídá Hořava s Rulíkem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová trenérská dvojice hokejové Sparty - hlavní trenér týmu Miloslav Hořava (vlevo) a jeho asistent Radim Rulík | Zdroj: ČTK

„Sparta nepatří na 13. místo! Tak se prostě udělalo, že se odvolali trenéři,“ zhodnotil situaci kapitán týmu David Výborný. Vedení Sparty se rozhodlo ke změnám při úterním zápase v Mladé Boleslavi. Přesně po jeho druhé třetině.

Nic na tom nezměnil ani fakt, že Pražané nakonec vyhráli 2:0 a získali první výhru na soupeřově ledě. Ráno už v Tesla aréně vedli trénink hlavní kouč Miloslav Hořava a asistent Radim Rulík. Kdo ale čeká, že už v pátek bude Sparta v souboji s Plzní těžit z tréninkových metod nového dua, bude asi zklamán

Přehrát

00:00 / 00:00

Nový kouč Sparty Hořava: Hráči jsou v křeči, dostanou se z ní sami výkony a prací

„Je to otázka hráčů, kteří jsou v nějaké křeči. A sami se z té křeče dostanou dobrými výkony a prací. Za tři dny se s tím nedá samozřejmě udělat nic. To je nesmysl, kdybych vám tady tvrdil, že uděláme tohle a tohle. To ne,“ prohlásil Miroslav Hořava, který se k trenérské práci vrací po několika měsíční pauze.

O tom, že přijde okamžitá změna a Sparta začne stoupat tabulkou strmě vzhůru si nedělají iluze ani v klubovém vedení, ani v hráčské šatně.

„Já si myslím, že je to hodně těžké. Zvlášť, když se teď hrají tři zápasy v týdnu. V listopadu je reprezentační pauza, takže tam bude čas deset dní.“ hledá David Výborný termín pro možnost výrazného zapracování praktik nových trenérů do herního projevu týmu.

„V tomhle je hokej úžasný, že neexistuje nějaká cesta, o které bych mohl říct – ta funguje nebo zafungovala pětkrát za sebou. Je to strašně individuální. Záleží na prostředí, na hráčích, na trenérech, na vedení, na všem,“ konstatoval Miloslav Hořava.

Přesto se Hořava s Rulíkem budou snažit najít tu správnou cestu k naplnění předsezónních cílů pražské Sparty, kterým zůstává i v současnosti šestá příčka po základní části.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme