Pardubičtí hokejisté přestříleli Zlín, Litvínov i Liberec vyhrál až na nájezdy

V 18. kole hokejové Tipsport extraligy nezaváhali hokejisté Pardubic se Zlínem ani s početnou marodkou, vyhráli vysoko 6:1. Zlínští navíc prohráli počtvrté v řadě. Přestřelka byla k vidění v Litvínově na stadionu Ivana Hlinky, kam přijela pražská Slavia. Domácí po infarktovém závěru a nájezdech vyhráli 6:5.

Hokejisté Pardubic slaví vítězství ve druhém čtvrtfinálovém utkání na ledě Zlína | Zdroj: ČTK

Šedesát minut normální hrací doby nerozhodlo o vítězi také v Liberci, který tak přišel o možnost postupu na druhou příčku tabulky, když nad Karlovými Vary vyhrál 3:2 až po nájezdech. Je tak za Spartou, ale na první místo Bílí Tygři ztrácejí 2 body.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - PSG Zlín 6:1 (0:1, 4:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 27. Nahodil (Radil), 31. Kolář I (Koukal, Sičák), 35. Sim (T. Nosek, Borer), 40. Buchtele (Kolář II, Brendl), 51. Kolář I (Starý, Koukal), 57. Kousal (Buchtele) - 17. Roman Vlach (Tesařík, Galvas). Rozhodčí: Polák, Smitka - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:10, Buchtele (Pardubice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7120

Naplněná pardubická ČEZ Aréna po první třetině nemohla být s výkonem domácích hokejistů spokojená, Východočeši totiž prohrávali 0:1 po gólu Romana Vlacha. Pak ale započal střelecké hody Pardubic ve 27 minutě Nahodil a po druhé siréně byl stav už 4:1. Ve třetím dějství ještě svěřenci koučů Hynka s Lubinou navýšili skóre a to se zastavilo až na výsledku 6:1. Pavel Brendl si při své premiéře v dresu Pardubic připsal bod za asistenci.

Pardubice: M. Růžička - Sičák, Kolář II, Píša, V. Kočí, Benák, Borer, M. Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Brendl, Kousal, Buchtele - Sim, Elkins, T. Nosek - Rákos, Radil, Nahodil. Trenéři: Hynek a Lubina
Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Řezníček, Tesařík, Zámorský, Valenta - Ondráček, Leška, Köhler - Holík, Roman Vlach, Čajánek - Důras, T. Sýkora, O. Veselý - Kubiš, Honejsek, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek

HC Verva Litvínov - HC Slavia Praha 6:5 po sam. nájezdech (3:1, 1:4, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Gerhát (Hanzl, Stříteský), 13. Lukeš (V. Hübl, Jareš), 14. Stříteský (Frolík, Trávníček), 29. Ručinský (Kubát, Hanzl), 60. Lukeš (V. Hübl), rozhodující sam. nájezd Lukeš - 12. V. Růžička ml. (Roth, T. Svoboda), 21. T. Hertl (Krenželok), 25. Krenželok (Tomica), 27. V. Růžička ml. (T. Svoboda, Vašíček), 31. T. Hertl (V. Růžička ml., Kadlec). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:5, navíc Vašíček, Furch (oba Slavia) oba 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 3245

Hokejisté Litvínova sice rychle vedli, ale parta trenéra Růžičky ve druhé třetině stav zápasu otočili na svou stranu a dlouho to vypadalo, že si Slavia ze stadionu Ivana Hlinky odveze tři body. Ale v poslední minutě základní hrací doby vyrovnal Lukeš. V nastavení gól nepadl a tak utkání dospělo až do samostatných nájezdů. V těch o dvou bodech pro domácí rozhodl opět Lukeš. Pražanům nepomohli ani dvě branky asistence Vladimíra Růžička mladšího a dvě trefy mladíka Hertla.

Litvínov: Volke - Jareš, Kubát, Černošek, Stříteský, Skuhrovec, Brejčák, Pojkar - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Gerhát, Hanzl, Ručinský - Frolík, Jenáček, Trávníček - Majdan, Hujsa, Bojer. Trenéři: Kýhos a Kučera
Slavia:
Furch - Kadlec, Kolařík, Kuboš, Šulc, Roth, Vašíček, J. Krejčík - T. Hertl, Krenželok, Tomica - Kůrka, T. Svoboda, M. Čermák - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Jaškin, J. Doležal - Žejdl. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Bartovič (P. Nedvěd, Kudrna), 27. Vak (L. Krejčík), rozhodující sam. nájezd Bárta - 1. Mikeska (Gřegořek, Zaťovič), 12. Skuhravý (Mocek, Mikeska). Rozhodčí: Souček, Šír - Bádal, Kis. Vyloučení: 4:2, navíc Kudrna (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4122

Fanoušci domácích hokejistů v liberecké Tipsport Aréně se poosmé v řadě mohli radovat z vítězství Bílých Tygrů na vlastním ledě. I když vítězství nad Karlovými Vary urvali až na nájezdy po výsledku 3:2 a to ještě po 12 minutách prohrávali 0:2. Rozhodující trestné střílení proměnil Michal Bárta. Hostující hráči Energie po třech výhrách v řadě prohrála, ale i tak se díky zisku bodu posunula na předposlední příčku před Mladou Boleslav.

Liberec: Pinc - Čakajík, Výtisk, Kajínek, Derner, Hay, Holub, Štich, Trončinský - Kudrna, P. Nedvěd, Bartovič - Bárta, Urban, Dušek - Bortňák, Vak, L. Krejčík - Vantuch, Bulíř, Kica. Trenér: Kalous a Pešán
Karlovy Vary: Salfický - D. Nosek, Mocek, Gawryletz, Gulaši, Gřegořek, M. Rohan, Gründling, Bombic - Pech, Kumstát, Košťál - Dej, Melenovský, Skladaný - Zaťovič, Skuhravý, Mikeska - Zucker, Kupec, Kuběna. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít