Pavel Brendl věří ve zlepšení svého výkonu

Kdyby zahráli tak jako proti Finům, bylo by to fajn - říkají si teď fanoušci v Karlových Varech na adresu některých našich reprezentantů před podvečerním zápasem Českých hokejových her se Švédy. A od dalších pro změnu očekávají, že se oproti minulému turnajovému utkání ještě polepší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Brendl a Jiří Hudler | Zdroj: ČTK

Hokej počítáme sice mezi kolektivní sporty, ale tím nemá být řečeno, že po vítězném utkání se všem hráčům usíná stejně dobře. Tak například útočník Pavel Brendl, který v úvodním turnajovém duelu proti Finům nastoupil v první formaci spolu s Hudlerem a Klepišem, rozhodně nepřekypoval nadšením.

"Prostě jsem nehrál asi deset dní nebo jak dlouho jsme nehráli. Když jsem přiletěl sem, tak jsme měl tři dny bez ledu. Takže trošičku mi to trvá nebo trvalo. Vyhrálo se, což je důležité. Ale sám ze sebe zase tak dobrý pocit nemám," říkal Pavel Brendl. S kotoučem se zkrátka tento renomovaný střelec působící v ruské Kontinentální lize nepotkával tak často, jak si přál: "Vždy se ten hráč rozhodl dát zrovna to tomu druhému. Jednou už to vypadalo na přečíslení, zase to bylo dlouhé, byl z toho icing. Takže stále jsem čekal jestli to přijde a nepřišlo to!"

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Brendl věří ve zlepšení svého výkonu

Hokejisté ale nejsou zvyklí dlouze meditovat nad tím, co bylo a nebylo v minulém utkání. A tak i Pavel Brendl dává přednost úvahám vedeným v čase budoucím: "Jsem na to zvyklý, že si musím počkat na svoji šanci. Nejde to - pojďte mi teď nahrávat! Takhle to nefunguje, to musí vyplynout ze hry. Buď to ten hráč vidí nebo nevidí. Když to nevidí, je to škoda, ale tady nejde nic plánovat."

A ještě něčím si tento náš útočník může dodávat chuti před víkendovými duely se Švédy a Rusy: "Určitě, protože Finové nejsou můj oblíbený tým. Proti nim se mi hrálo vždy nejhůř. Ať to byly mládežnické kategorie nebo kdykoli jsem proti nim hrál. Určitě mám lepší zkušenosti se Švédy nebo Rusy" konstatuje Pavel Brendl. Jeho slova může v praxi potvrdit dnešní utkání se Švédskem hrané v Karlových Varech od 17-ti hodin.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme