Slavia po 21 letech opouští extraligu. V baráži uspěly Chomutov a Olomouc

Už předposlední kolo hokejové baráže se rozhodlo o účastnících příštího ročníku hokejové extraligy. Olomouc zvítězila v Českých Budějovicích a chomutovští Piráti v domácím prostředí udolali Slavii. Pražský klub tak po 21 sezonách opouští nejvyšší českou hokejovou soutěž.

Jaroslav Bednář a Dominik Furch, hlavní opory hokejové Slavie

Jaroslav Bednář a Dominik Furch, hlavní opory hokejové Slavie | Zdroj: ČTK

Právě začala čtvrtá minuta prodloužení, když chomutovský Ondřej Kaše našel Martina Rýgla. Domácí obránce propálil Dominika Furcha v brance Slavie a odstartoval domácí oslavy. Piráti se po výhře 3:2 po roce vrací do extraligy, Pražané ji naopak po 21 sezonách opouští.

„Ondra Kaše tam krásně vybruslil. Viděl jsem, jak kouká na mého kolegu Jirku Drtinu a já si najel do té díry. Hezky mi to tam hodil a už to bylo jen o tom to trefit. Furch je fantastický gólman, chytá výborně a já jsem šťastný, že jsem to takhle trefil,“ popsal situaci autor vítězného gólu.

Ve vyprodané chomutovské hale se přitom jako první radovali hokejisté Slavie, když v přesilovce pět na tři tečoval Pletkovu střelu Jaroslav Bednář a získal Pražanům vedení. Tři a půl minuty před koncem první třetiny ale vyrovnal Marek Hovorka.

Na další góly se čekalo až do poslední části hry. Marek Hovorka svižnou střelou zápěstím poslal domácí do vedení, kritickou situaci ale Slavia odvrátila 10 minut před koncem, kdy se znovu ve dvojnásobné přesilovce trefil Václav Pletka. Katastrofu ale odvrátil jen na několik minut.

„Suverénně nejhorší sezona, co jsem kdy měl. Vůbec nemám chuť pokračovat. Nějaké spekulace, že budeme mít 2 body a budeme to nechávat na týmech před námi, nemám rád. Chtěl jsem urvat 3 body a to se nepovedlo, i když to bylo hratelné,“ litoval útočník Slavie Jaroslav Bednáře.

Ve druhém zápase mezi Českými Budějovicemi a Olomoucí vedli po druhé třetině domácí 1:0 díky důrazné dorážce Davida Kuchejdy. V závěrečné dvacetiminutovce ale tým z Hané dvěma góly Kucharczyka a trefami Škůrka s Knotkem otočil zápas na 4:1.

Před posledním kolem baráže má Olomouc tříbodový náskok před Slavií, díky lepší bilanci vzájemných zápasů ale nemůže být předstižena.

11. kolo baráže o hokejovou extraligu:
Piráti Chomutov - HC Slavia Praha 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Hovorka (Rýgl, Hřebejk), 41. Hovorka (Hřebejk), 64. Rýgl (O. Kaše) - 12. Bednář (Pletka), 50. Pletka (Bednář, Štich). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Jelínek, Ondráček. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 5250.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Olomouc 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)
Branka a nahrávky: 22. Kuchejda (Vráblík, J. Straka) - 48. Kucharczyk (Ondrůšek), 50. Škůrek, 53. Kucharczyk (Knotek), 60. Knotek. Rozhodčí: Šír, Hradil - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 5521.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít