Basketbalistky USK slaví mistrovský titul

Páté vítězství v samostatné české lize vybojovaly basketbalistky ZVVZ USK Praha. Pražský celek suverénně ovládl finálovou sérii, když tentokrát zdolal brněnské obhájkyně titulu 72:62.

Vítězné pražské basketbalistky

Vítězné pražské basketbalistky | Zdroj: ČTK

Frisco Sika Brno - ZVVZ USK Praha 62:72 (15:13, 34:33, 50:50)

Domácí Brňanky ale byly už od úvodních minut v napínavém a vyrovnaném duelu o pár bodů lepší. Dařilo se jim dobře krýt největší hostující hrozbu a strůjkyni dvou předešlých finálových výher Evu Vítečkovou.

Ta dala v duelu celekm 13 bodů a ani zdaleka se nepřiblížila svým předešlým výkonům, nicméně Pražačky to mrzet nemuselo. Výborně totiž střílela Whalenová a přesnou ruku měla i Maltisová.

Do poslední čtvrtiny šly oba týmy za nerozhodného stavu, ale domácí hned z kraje vyrobily několik chyb. Ty potrestala právě Whalenová a zřejmě rozhodující trojku přidala Vítečková. V závěru si pak hostující hráčky titul pohlídaly.

Nejvíce bodů: Eldebrinková 17, Halvarssonová 15, Fordová 10 - Whalenová 17, Maltsiová 15, Vítečková 13, Miltonová-Jonesová 12, Elhotová 11. Rozhodčí: Lukeš, Hruša, Karásek. Trestné hody: 16/12 - 13/9. Fauly: 17:18. Trojky: 4:7. Konečný stav série: 0:3

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít