Basketbalistky USK zdrtily v Istanbulu Galatasaray, Nymburk prohrál

Basketbalistky IMOS Brno dál čekají v Eurolize na výhru. Ve 4. kole podlehly polské Toruni 62:82 a jsou ve skupině "B" poslední. Hráčky ZVVZ USK Praha si připsaly cenný skalp Galatasaraye Istanbul, když vyhrály na jeho palubovce 72:43.

Utkání 4. kola Evropské ligy basketbalistek, skupina B, BK IMOS Brno - Energa Toruň, 26. listopadu v Brně. Amanda Jackson (vlevo) z toruňského týmu a Kateřina Hindráková | Zdroj: ČTK

Tureckému soupeři, který přes léto výrazně oslabil, dovolily Pražanky za první půli jen 14 bodů, což je druhý nejhorší výsledek Galatasaraye v historii.

Oproti tomu svěřenkyně Natálie Hejkové hrály velmi dobře. Dirigovány byly rozehrávačkou Palauovou, která se na průběžném vedení 30:6 ve 12. minutě nejvíce podílela.

Ve druhém poločase už si basketbalistky USK náskok udržovaly, ale nepolevovaly především v obraně. Rozdíl ve skóre tak narostl až na 38 bodů a Pražanky tak byly blízko rekordnímu vítězství ve své euroligové historii.

V závěru však dostaly šanci i méně vytížené hráčky, Galatasarayi se povedlo alespoň snížit a těsně tak odvrátit nejvyšší prohru ve svých dějinách o 30 bodů se Salamancou z listopadu 2011.

Pecková se vrátila do Brna s Toruní

Ani na čtvrtý pokus se z výhry neradují Brňanky, které v hale Rosnička ztrácely proti polským soupeřkám hned od úvodu a nakonec prohrály dvacetibodovým rozdílem. Nejlepší střelkyní domácích byla Kateřina Hindráková s 15 body.

Do dobře známého prostředí haly, ale poprvé v dresu soupeřek přijela dlouholetá opora Brna Tereza Pecková, která nastřílela 9 bodů.

Nymburk si v Eurocupu zkomplikoval sitauci

Basketbalisté Nymburku prohráli v sedmém kole Evropského poháru v Oldenburgu 71:84 a zkomplikovali si boj o postup. Nyní musejí za týden doma porazit Charleroi, aby nemuseli účast v play off honit proti favorizovaným soupeřům Seville a Římu.

Navíc Nymburk prohrál větším rozdílem, než jakým doma Oldenburg porazil (77:71), a tak má i horší vzájemné zápasy.

Evropská liga basketbalistek - 4. kolo:

Skupina B:
IMOS Brno - Energa Toruň 62:82
(14:23, 33:42, 48:70)
Nejvíce bodů: Hindráková 15, Smithová 12, Mainclová 10 - Pawlaková 17, Reidová 14, Ajdukovičová 13, Harrisová 11, Pecková 9. Trestné hody: 18/14 - 16/13. Fauly: 14:22. Trojky: 2:3. Diváci: 550

Skupina A:
Galatasaray Istanbul - ZVVZ USK Praha 43:72 (6:23, 14:38, 32:58)
Nejvíce bodů: Dubljevičová 14, Lyttleová a Boneová po 10 - Elhotová a Petrovičová po 15, Palauová 11, Veselá 10, Burgrová 8. Fauly: 12:17. Trestné hody: 16/10 - 11/8. Trojky: 3:6. Doskoky: 34:50

Utkání 7. kola skupiny C Evropského poháru basketbalistů:
Oldenburg - Nymburk 84:71 (22:17, 46:35, 57:50)
Nejvíce bodů: Ware 24, Aleksandrov 19, Paulding 12 - Raivio 16, Benda 12, Welsch 10, Hruban 9. Fauly: 21:15. Trestné hody: 6/6 - 15/12. Trojky: 12:3. Doskoky: 36:22.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít