České baseballisty čeká mistrovství Evropy. Chtějí na něm získat historickou medailii

Česká baseballová reprezentace odletěla do Florencie na přípravný turnaj před mistrovstvím Evropy, které začne příští pátek v nizozemském Hoofddorpu. Na něm chtějí čeští hráči vybojovat historicky první medaili pro domácí baseball.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pálkař Jakub Sládek hrál baseball v Americe i v Japonsku, teď hraje o český titul s pražskou Kotlářkou | Foto: Vojtěch Herout

„Už je na nás vytvořený takový tlak, že očekáváme medaili. Za nás za hráče můžu říct, že tam jedeme s tím, že tam chceme nechat maximum,“ říká pálkař národního celku Jakub Sládek

Ten tlak, o kterém mluví, je dán tím, že český tým se v poslední době rapidně zlepšil. I proti silným soupeřům s řadou profesionálů v sestavě dokázal hrát vyrovnané partie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Obrovsky jsme se zlepšili na pálce, říká před nadcházejícím ME manažer baseballové reprezentace Michal Müller

„Obrovsky jsme se zlepšili na pálce. Musíme udržet dobrou obranu, kterou jsme měli vždycky a dobrý nadhoz. Díky pálce jsme schopni dělat body a pálit homeruny. Už to není o krátkých hrách „hit and run“ – to můžeme mít v záloze. Je důležité, že umíme dát za sedm odpalů dokážeme získat sedm bodů,“ popisuje, v čem přesně se český tým oproti nedávné minulosti zlepšil, manažer reprezentace Michal Müller.

Češi se na mistrovství Evropy postaví ve skupině postupně s Ruskem, Švédskem, Velkou Británií, Nizozemskem a Německem. Poslední dva soupeři patří mezi evropskou elitu a právě duely s nimi budou rozhodující pro případný postup do finálové skupiny.

„Každý zápas s těmito soupeři nám moc pomáhá. Dlouhodobě ukazují svou kvalitu. My jsme na vzrůstu v posledních deseti letech a chceme ukázat, že tyhle týmy dokážeme porazit. Už se to párkrát stalo, ale zkušenostmi jsou ještě mnohem dál než my. Jestli chceme být nejlepší, tak ale musíme umět porazit všechny,“ uvědomuje si Jakub Sládek.

Kdo by ale měl být hlavní hvězdou českého týmu na mistrovství Evropy, si manažer reprezentace Michal Müller netroufá předpovídat.

„Je to hrozně těžké, zvlášť před turnajem je složité něco říct. Turnaj je o tom, jaká bude parta – buď se bude dařit všem, nebo pár lidem,“ vysvětluje Michal Müller.

Český tým zatím skončil na evropském šampionátu nejlépe čtvrtý, před dvěma roky v Ostravě. Aktuálně mu v žebříčku patří třetí příčka a minimálně tu by chtěli čeští baseballisté obsadit i v Nizozemsku. První zápas na šampionátu odehraje česká reprezentace 9. září s Ruskem.

Petr Kadeřábek, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme