České basketbalistky znovu prohrály v přípravě na ME s Kanadou

České basketbalistky prohrály v přípravě na mistrovství Evropy s Kanadou i podruhé. V Praze na Folimace podlehly po úterní porážce o šest bodů tentokrát 65:67. Kanaďanky rozhodly o výhře trojkou čtyři sekundy před koncem.

České basketbalistky prohrály v přípravě na ME i podruhé s Kanadou

České basketbalistky prohrály v přípravě na ME i podruhé s Kanadou | Zdroj: ČTK

Češky nevstoupily do zápasu dobře a rychle prohrávaly 2:9. Poté ale zpřesnily střelbu, přidaly na rychlosti a důrazu v obraně a předvedly sérii 17:0, devět bodů zaznamenala Kateřina Elhotová.

Ve druhé čtvrtině vedly domácí basketbalistky o dvanáct bodů, poté se jim ale přestala dařit střelba a Kanaďanky začaly náskok českých hráček stahovat. Do šatny šly Češky s vedením 37:30.

Vstup do druhého poločasu vyšel Kanadě, která předvedla šňůru 11:0. Poté se oba týmy střídaly ve vedení, Češky vedly ještě pět sekund před koncem o bod, Colleyová ale v závěru posledního útoku proměnila trojku a strhla výhru na stranu Kanady.

České reprezentantky čeká ješzě před mistrovstvím Evropy, které začne ve Francii 15. června, turnaj v Karlových Varech za účasti Ruska, Číny a Lotyšska.

ČR - Kanada 65:67 (25:15, 37:30, 50:50)

Nejvíce bodů: Elhotová 20, Hanušová 9, Bartoňová 8 - Pilypaitisová 13, Achonwaová 11, Boogardová 10. Fauly: 20:23. Trestné hody: 20/16 - 21/13. Trojky: 5:6.