České házenkářky v kvalifikaci ME splnily povinnost a rozdrtily Itálii

Úspěšný vstup do kvalifikace o mistrovství Evropy prožily české házenkářské reprezentantky. V hale na pražském Podvinném mlýně si připsaly jasnou výhru nad výběrem Itálie v poměru 33:15. Češky již v poločase vedly o deset bodů, a i přes to, že Italky po přestávce snížily, dokázal český výběr zabrat a dokráčet si pro vítězství v exhibičním tempu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká házenkářka Iveta Luzumová v kvalifikačním utkání s Itálií | Foto: Alex Wipf chf.cz

„Hlavně začátek zápasu byl podle plánu, Italky jsme k ničemu nepustili a v defenzivě jsme je doslova deptali,“ ocenil výborný obranný výkon trenér reprezentace Jan Bašný.

V rámci kvalifikační skupiny, ze které postoupí na šampionát do Švédska první dva týmy a nejlepší celek ze třetích míst, se Češky ještě utkají se Srbskem a Ukrajinou. A právě Ukrajině se české hráčky postaví už 11. října.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čerstvé dojmy české hazenkářky Kamily Kordovské po kvalifikačním utkání s Itálií

„Pro sebedůvěru týmu je dobré vyhrát takhle vysokým rozdílem. Budeme mít klid na práci a přípravu na nedělní zápas,“ dodal český kouč.

První zápas v reprezentaci a hned čtyři vstřelené branky. Veleúspěšnou premiéru prožila sedmnáctiletá Kamila Kordovská, která i přes vynikající vstup do kvalifikace upozorňuje na důležitost dalších utkání. „Jsme rády, že jsme to zvládly. Musíme se ale hned začít soustředit na příští zápas, výhra s Itálií byla naše povinnost,“ dodává sebevědomě Kordovská.

Výbornou obrannou hru dirigovala zejména Helena Štěrbová, která sice v červnu ukončila reprezentační kariéru, ale nabídla se vypomoct reprezntaci v začátku kvalifikačního cyklu.

Utkání kvalifikace mistrovství Evropy házenkářek 2016:

ČR - Itálie 33:15 (14:5)
Sestava a branky ČR: Raníková, Satrapová - Kordovská 4, Knedlíková 1, Keclíková 1, Salčáková 4, Ryšánková 1, Hrbková 5, Luzumová 3, Štěrbová, Malá 3, Hradilová 2, Kolomazníková 1, Jeřábková 5, Adámková 2, Marčíková 1.
Nejvíce branek Itálie: Niederwieserová 8. Rozhodčí: Kijauskaiteová, Zalieneová (obě Litva). Sedmimetrové hody: 6/5 - 5/4. Vyloučení: 3:7. Diváci: 1020.

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme