BASKETBAL: Srbsko - Česko právě teď živě

Na Rusky máme, řiká basketbalistka Škrabalová před semifinále ME

České basketbalistky nastoupí v 18 hodin k semifinále mistrovství Evropy. Jejich soupeřkami budou v polské Lodži Rusky - stejný soupeř, který Češky porazil v osmifinálové skupině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České basketbalistky na ME v Polsku | Foto: Pavel Petr

Češky skutečně berou semifinálový zápas jako odvetu. Porážka z Bydhoště je zapomenuta, Češky věří, že na soupeřky mají. První vzájemné utkání na šampionátu bylo ale v mnohém poučné.

"Bylo ukázkou toho, jak věci nedělat. Nedařilo se nám, dělaly jsem chyby v obraně, rozdíl ve skóre byl hodně vysoký, na konci jsme se to snažily alespoň upravit. Teď máme šanci to napravit, dostat se přes ně a mít jistou medaili," přeje si pivotka Zora Škrabalová, která hraje v devětadvaceti letech poprvé na mistrovství Evropy.

Přehrát

00:00 / 00:00

České basketbalistky si na Rusko v semifinále ME věří

Rusky navíc nehrají na šampionátu v oslnivé formě. I když na rozhodující bitvy se dokáží dobře připravit.

"Doufám, že se nechytnou zrovna proti nám a nezahrají to nejlepší zrovna proti nám. Zatím není jejich projev nejlepší, ale zaťukejme to na dřevo, snad jim to vydrží," věří Škrabalová.

"Mají snad jediný problém, a to je pozice střední rozehrávačky. Ale zdá se mi, že se jim tuhle díru podařilo během turnaje zalepit. Na první pohled je Rusko asi bez slabin, ale nebojíme se toho, půjdeme do zápasu s cílem je porazit," říká asistent trenéra Ivan Beneš. I z jeho slov je znát obrovská touha po úspěchu.

"Dáme do toho všechno. Taková šance hrát o medaile přichází jen párkrát za kariéru a byla by škoda ji promarnit. Hlavní je, abychom si po zápase, i když by to nevyšlo, nemuseli nic vyčítat," dodává Ivan Beneš.

Semifinále mistrovství Evropy basketbalistek Česko - Rusko začíná v polské Lodži 18 hodin. O jeho průběhu bude v živých vstupech informovat Radiožurnál.

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme