Tomáš Enge měl podruhé v kariéře pozitivní dopingový nález

Po deseti letech opět neprošel antidopingovou kontrolou český automobilový závodník Tomáš Enge. Na konci května při závodě okruhového mistrovství světa GT1 ve španělské Navaře měl pozitivní dopingový test. O jakou zakázanou látku šlo, není známo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První český jezdec Formule 1 Tomáš Enge | Foto: Petra Čechová

Antidopingová komise Mezinárodní automobilové federace (FIA) mu do uzavření pozastavila závodní činnost. První český pilot ve formuli 1 měl už před deseti lety pozitivní test na marihuanu. Kvůli nálezu tehdy Enge přišel o titul šampiona seriálu formule 3000 a na jeden rok mu podmínečně odebrala závodní licenci.

Pětatřicetiletý rodák z Liberce se v posledních letech účastnil především okruhových závodů, včetně legendárního podniku 24 hodin Le Mans.

Od roku 2010 se Enge účastní mistrovství světa vozů GT1, jeho kolegou v týmu je Němec Albert von Thurn und Taxis. Po čtyřech závodech jsou jezdci startující s vozem Lamborghini Gallardo LP600 na průběžném desátém místě.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme