Vodní slalomáři uspěli v závodech hlídek, vezou 3 sady medailí

V individuálních disciplínách na MS vodních slalomářů v americkém Deep Creeku se sice českým reprezentantům nedařilo, chuť si ale spravili v závodech hlídek. Kanoisté i kajakáři získali stříbrné medailie, kanoistky dokonce celý závod vyhrály.

Stříbrná hlídka kanoistů na MS v Deep Creek

Stříbrná hlídka kanoistů na MS v Deep Creek | Foto: Jakub Vrzáň

Česká hlídka kanoistek ve složení Kateřina Hošková, Martina Satková a Monika Jančová porazila o 11 sekund velkou Británii a získala zlato. V individuálním závodě Kateřině Hoškové utekla medaile a skončila čtvrtá. Šestnáctiletá Martina Satková dosáhla životního výsledku – dojela šestá.

Ani jeden z trojice kanoistů Michal Jáně, Vítězslav Gebas a Jan Mašek se nedostal do finále. Mezi hlídkami ale původně také slavili zlato. O nejcennější medaile je připravil protest Slováků, kteří vyhráli díky odmazání dvouvteřinové penalizace a odsunuli Čechy na 2. místo.

„Jsme parta, takže když startujeme, nemáme problém s motivací. Doufám, že bude velká oslava, protože zítra máme volno,“ těšil se Vítězslav Gebas.

Náladu si spravili i kajakáři, kteří po včerejším neúspěchu v individuálním závodě dojeli ve hlídkách druzí. Českou hlídku ve složení Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek a Vít Přindiš porazili pouze Francouzi.

„Možná snědli hodně špenátu,“ usmál se v cíli Vít Přindiš faktu, že se francouzským kajakářům na šampionátu velmi dařilo a odvezli si i všechny individuální medaile.

Hlídka kajakářů po stříbru na MS nezapomněla na selfie | Foto: Jakub Vrzáň

Mistrovství světa ve vodním slalomu v Deep Creeku - finále:
Muži:
K1: 1. Neveu 101,61 (0 tr. sekund), 2. Combot -0,73 (2), 3. Biazizzo (všichni Fr.) -1,31 (0), ...v semifinále 18. Prskavec, 22. Hradilek, 35. Přindiš (všichni ČR).
3xK1: 1. Francie 112,79 (2), 2. ČR -2,32 (2), 3. Británie -10,45 (2).
C1: 1. Lefévre (USA) 106,82 (0), 2. Savšek (Slovin.) -1,80 (0), 3. Anton (Něm.) -3,48 (0), ...v semifinále 17. M. Jáně, 24. Mašek, 25. Gebas (všichni ČR).
3xC1: 1. Slovensko 125,10 (6), 2. ČR -0,99 (4), 3. Slovinsko -2,74 (6).

Ženy:
C1: 1. Foxová (Austr.) 132,85 (4), 2. Franklinová (Brit.) -5,93 (6), 3. Reboursová (Fr.) -6,77 (6), 4. Hošková -10,18 (2), ...6. Satková -15,56 (6), v semifinále 13. Jančová (všechny ČR).
3xC1: 1. ČR 170,22 (8), 2. Británie -11,61 (14), 3. Francie -48,47 (58).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít