Volejbalisty Ostravy trápí před zápasem Ligy mistrů s Olympiakosem zranění

Volejbalisté Ostravy si dnes po sedmi letech zahrají prestižní Ligu mistrů. Ve 20 hodin přivítají na domácí palubovce řeckého úřadujícího mistra Olympiakos Pireus. Český celek však před důležitým kláním trápí zdravotní problémy některých hráčů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finále play off volejbalové extraligy mužů, 1. zápas, VK Jihostroj České Budějovice - VK Ostrava 19. dubna v Českých Budějovicích. Zleva Petr Michálek z Jihostroje, Tomáš Široký a Zdeněk Haník z Ostravy, a Peter Pláteník z Jihostroje. | Foto: ČTK

Očekávání jsou velká. Vždyť z tehdejšího kádru, jehož památná jízda Champions League se zastavila až ve čtvrtfinále, už dnes v Ostravě nikdo nehraje.

„Pamatuju si, jak jsem tam před sedmi lety utíral podlahu po Davidu Konečném a dalších hvězdách. A teď si sám zahraju, takže je to takový splněný sen,“ říká smečař Richard Mauler, který už není vyjukaným mladíkem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Volejbalisté Ostravy si po sedmi letech zahrají v Lize mistrů. Na úvod je čeká Olympiakos Pireus

Dnes večer povede českého úřadujícího mistra do bojů v nejprestižnější evropské klubové soutěži jako kapitán. Ovšem proti Olympiakosu to bude mít těžké. Celou polovinu základní sestavy Ostravy trápí zdravotní problémy.

„Pro zápas Champions League se nemůže počítat s Erikem Sundbergem. Nechci ohrozit jeho zdravotní stav tím, že bychom nějak uspěchali jeho hru pod tejpy. Sezona je dlouhá, takže nechci riskovat. Zdenda Haník a Tomáš Široký normálně nastoupí do zápasu,“ říká trenér Zdeněk Šmejkal.

Haník bude hrát

Švédský smečař Erik Sundberg má podvrtnutý kotník, navíc s podezřením na poškozené vazy. O víkendu si v úvodním extraligovém kole podvrtnul kotník i český reprezentační blokař Tomáš Široký. A nahrávače Zdeňka Haníka zase trápí naražený prst.

„Má takovou speciální dlahu. To zranění je bolestivé, od doktora ale dostal ujištění, že si s tím mechanicky nemůže nic udělat. Jde jen o to překonat bolest a hrát. To přemáhání před každým odehráním balónu, to znají všichni volejbalisti.“

Každopádně Zdeněk Haník nahrávku prsty v posledních několika dnech netrénoval. I proto se dá říct, že Ostrava může proti Olympiakosu dnes večer pouze překvapit. Tvrdí to i trenér Zdeněk Šmejkal, který studoval hru Řeků na třech videozáznamech.

„Jejich družstvo se proti loňsku nijak výrazně nezměnilo, mají to postavené na dvou hráčích. Jedním z nich je brazilský smečař, druhý je bulharský univerzál Jordanov, který hrál v roce 2004 v reprezentaci. Samozřejmě mají také rychlou a výbornou hru ze středu sítě. S tím se budeme muset nějak popasovat,“ vysvětluje Zdeněk Šmejkal.

Obnovenou premiéru Ostravy ve volejbalové Lize mistrů vám nabídne vysílání Radiožurnálu v pravidelných vstupech.

Radim Sajbot, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme