Začátek letošního ročníku NBA je zřejmě v nedohlednu

Vedení zámořské basketbalové NBA odložilo začátek tréninkových kempů a sáhlo i ke zrušení třiačtyřiceti přípravných zápasů před novou sezonou. Důvodem jsou neúspěšná jednání hráčů a majitelů klubů o tom, jak by měla vypadat nová kolektivní smlouva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

NBA

Podobný problém řešil nedávno španělský a italský ligový fotbal, nakonec se ale obě strany dohodly, i když obě soutěže začaly se zpožděním.

Poslední schůzka majitelů klubů a hráčů NBA se uskutečnila v polovině září, byla neúspěšná. Termín nového setkání obou stran dosud stanoven nebyl. Tréninkové kempy měly být zahájeny třetího října, od devátého do patnáctého se pak měly hrát přípravné zápasy.

„Bohužel jsme se dostali v kalendáři do bodu, kdy nejsme schopni zahájit tréninkové kempy a musíme odvolat také první týden přípravných zápasů,“ uvedl zástupce komisionáře NBA Adam Silver.

Mezi body, na kterých se hráči nemohou s majiteli shodnout, patří přerozdělení příjmů ve výši 4,3 miliardy dolarů, nastavení platového stropu nebo podmínky kontraktů.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme