České tenistky se budou muset vypořádat v Itálii s pomalou antukou

Ten pocit už skoro ani neznají. České tenistky se připravují na fedcupové utkání a nad hlavami mají modré nebe. Přesně po třech letech a sedmi po sobě jdoucích výhrách v hale si v týmové soutěži zahrají venku, konkrétně na antuce v italském Palermu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová se připravuje na palermské antuce na fedcupový duel s domácí Itálií | Foto: Jaroslav Plašil

Různě dlouhých ocelových trubek leží v areálu ještě stále několik stovek, i když podstatná část už je na svém místě.

Drží desky osázené sedačkami, na kterých se o víkendu uvelebí čtyři tisícovky z velké části temperamentních Siciliánů. Domácí Italové po letech „oprášili" přenosnou tribunu a věří, že bude opět vítězná. Stejně jako kdysi při utkání Davisova poháru.

Přes jistý stavební ruch je ale na místě vzácný klid, ideální pro provozování zdejší oblíbené činnosti, která se zamlouvá i Lucii Šafářové. „Siesta! Věčná!“ směje se česká tenistka. Siesta jde docela dobře dohromady se slovem pomalý, ale tady už to tak příjemné nemusí být.

České tenistky jsou často zvyklé vyhrávat výměny na dva tři údery, a teď se psychicky připravují na soupeřky, které dokážou trpělivě vracet míček na druhou stranu dvorce klidně i dvacetkrát.

Přehrát

00:00 / 00:00

České tenistky se budou muset vypořádat v Itálii s pomalou antukou

A je jedno, jestli to bude Sara Erraniová, Roberta Vinciová či Francesca Schiavoneová. „My jsme spíš ofenzivní hráčky a ony spíš zase defenzivní. Takže jejich zápasy trvají daleko delší dobu, my to zabíjíme druhým třetím míčem,“ říká Lucie Šafářová.

Navíc pak dodává: „Člověk musí být připravený na to, že výměna bude holt trvat déle, že to nesmí uspěchat. Pro nás, zvlášť na antuce, je to těžké.“ Zdejší antuku ještě domácí pořadatelé pro jistotu zpomalují tak, aby otupili největší tenisové zbraně české jedničky Petry Kvitové.

„Čím víc antuky tam bude, tím to bude pomalejší, protože ten míč v tom písku samozřejmě zpomaluje,“ poznamenává Šafářová. A Klára Zakopalová ji pak doplňuje.

„Dneska, jak jsme hráli, tak už to bylo hodně pomalé. Proti tréninkovému kurtu je to velký rozdíl. Myslím, že to dělají kvůli Petře. Péťa hraje výborně, rychle a bude se to snažit ukončovat co nejrychleji. Takže proto to asi zpomalují,“ konstatuje.

Jaroslav Plašil, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme