DC: Jan Hájek porazil v úvodní dvouhře Kukuškina a Češi vedou 1:0

Čtvrtfinále Davis Cupu mezi Českou republikou a domácím Kazachstánem rozehrál Jan Hájek na antuce v Astaně proti Michailu Kukuškinovi velmi dobře. Po setech 6:3, 6:2 a 6:4 vybojoval první bod pro české tenisty.

Český tým po losu v Astaně

Český tým po losu v Astaně | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Do stavu 3:3 v prvním setu se soupeři spíše oťukávali a bez větších problémů si drželi podání. Za stavu 4:3 pro Jana Hájka ale český tenista proměnil svůj jediný brejkbol v první sadě a v následném gemu si svůj servis udržel a set vyhrál 6:3.

Druhý set začal Jan Hájek ještě lépe než ten první. Kukuškinovi sebral servis už ve třetí hře, následně přidal další brejk a bez problémů si došel pro vítězství ve druhé sadě v poměru 6:2.

00:00 / 00:00

S Janem Hájkem mluvil po zápase v Astaně Jaroslav Plašil

Kazašská jednička svůj výkon nezlepšila ani ve třetím setu. V něm Kukuškin prohrál hned své první podání a Jan Hájek si velmi zkušeným výkonem zbytek zápasu pohlídal a po setech 6:3, 6:2 a 6:4 vybojoval první bod pro český daviscupový tým.

Zápas trval hodinu a 48 minut a největší rozdíl mezi oběma tenisty byl v počtu vítězných úderů. Jan Hájek jich vyprodukoval 33 a jeho soupeř 24. Kukuškin se dostal jen k jednomu brejkbolu v první sadě, který k radosti českých fanoušků neproměnil.

Jan Hájek tak Michailu Kukuškinovi oplatil porážku z Ostravy, kde s ním český tenista před dvěma lety prohrál v rozhodující dvouhře v prvním kole soutěže.

„Jsem strašně rád, že jsem to zvládl. Hlavně, že vedeme 1:0. kvůli tomu tady jsme, abychom hráli pro tým. Se svým výkonem jsem spokojený, ale zase bych ho nechtěl nějak přeceňovat. Hrál jsem dobře, zodpovědně, ale přeci jen jsem nehrál s top hráčem na žebříčku,“ říkal po zápase český tenista.

„Ze začátku jsem byl trochu svázaný, ale postupem času to ze mě spadlo a byl strašně důležitý ten první set. Pak už ta hra byla mnohem lepší, hrál jsem aktivněji. Samozřejmě podpora fanoušků je fantastická, užíval jsem si to a jsem strašně rád. Myslím, že jsem sil moc neztratil a udělám teď všechno pro regeneraci a pokud kapitán tak rozhodne, tak jsem na zítra rozhodně připravený,“ dodal Jan Hájek.