Jaroslav Plašil: Nejlepší, nejkvalitnější, nejsledovanější – takový byl Turnaj mistrů

Tenista Roger Federer vyhrál popáté v kariéře Turnaj mistrů, když ve finále porazil světovou jedničku Rafaela Nadala. Ale nejen z tohoto důvodu si mohl letošního triumfu v Londýně právem považovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Federer

Schválně, podívejte se během dne na aktuální vydání světového žebříčku, a hlavně na první čtyři příčky. Nadal, Federer, Djokovič a Murray. Tedy ti stejní tenisté, kteří prošli v Londýně do semifinále. Zatímco v minulosti nejezdily unavené hvězdy na Turnaj mistrů v té ideální formě a často kvůli zranění zůstávaly doma, tentokrát měli fanoušci štěstí, viděli ty úplně nejlepší, a to až do úplného konce.

Poprvé po 24 letech se o titul utkala světová jednička se dvojkou. A stejně jako tehdy Ivan Lendl v duelu s Borisem Beckerem, i tentokrát triumfoval tenista, který tak báječně ovládá backhand jednoruč. Jen s tím rozdílem, že tentokrát žebříčkově nejlepší hráč světa prohrál.

Přehrát

00:00 / 00:00

Turnaj mistrů v Londýně hodnotí Jaroslav Plašil

Ale který z nich je vlastně lepší? Federer, který vyhrál skoro dvakrát tolik grandslamových turnajů, nebo Nadal, současný král, který pro změnu vyhrál dvě třetiny vzájemných zápasů se Švýcarem. Pravdu asi mají zastánci obou názorových proudů, s jedním dodatkem.

Čím déle se ještě budou moci obě skupiny dohadovat, tím lépe. Odchodem byť jediného z těchto hráčů, by tenis ztratil mnohem víc než tuto věčnou ale vlastně sympatickou rozepři.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme