Kvitová už trénuje na Fed Cup. Vzala jsem si dovolenou, vysvětluje pauzu

České tenistky odehrají fedcupové semifinále proti Francii v nejsilnější možné sestavě. Tedy i s týmovou jedničkou Petrou Kvitovou, která kvůli fyzickému i psychickému vyčerpání před časem přerušila sezonu. Dvojnásobná wimbledonská šampionka a světová čtyřka se po zhruba pětitýdenní pauze opět objevila na kurtu s raketou v ruce a snaží se oživit svou bývalou formu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová znovu trénuje. Vrátí se na semifinále Fed Cupu | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

„Petra vysílala signály, že to nevypadá jako začátek sezony. Spíš jako konec,“ popisuje trenér David Kotyza stav, ze kterého se teď Petra Kvitová snažila dostat několikatýdenní pauzou. Nepomohl jí ani triumf na turnaji v Sydney.

Nyní je na první pohled všechno jako dřív. David Kotyza na tréninku vtipkuje, Petra Kvitová se usmívá a ještě ke všemu plní zadání kouče na jedničku.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Petrou Kvitovou i trenérem Davidem Kotyzou mluvil na tréninku před Fed Cupem reportér ČRo Jaroslav Plašil

„Nechtěla bych používat slovo ‚krize‘. Dny, kdy se nechce nebo to tlačíte i přes vůli, jsou normální. Není to jen v tenise, ale i v každé jiné práci. A když je člověk unavený v práci, tak si vezme dovolenou, to se teď stalo,“ vysvětluje Petra Kvitová.

„Každá hráčka, která hraje na vrcholu, nějakou pauzu měla. Nemyslím si, že jsem ojedinělý případ, jen jsem řekla pravdu, a ne, že jsem zraněná,“ dodává Petra Kvitová, která se teď díky dovolené nemusí cítit jako na konci sezony.

Po návratu k tréninku už je její psychický stav lepší. „Pocitově jsem na začátku sezony. I to počasí venku je jako prosinec. Sezona pro mě začíná Fed Cupem, to je docela dobré,“ usmívá se čtvrtá hráčka světového žebříčku.

Pokud jde o žebříčkové postavení, nic významného se v kariéře Petry Kvitové nestalo. Vynechala turnaje v Americe, kde se ji dlouhodobě nedaří a tak vlastně "obětovala" nejslabší místo svého zápasového kalendáře. Teď jde jen o to, jak jí to půjde na dvorci po ohlášeném návratu.

Nastoupit rovnou do fedcupového semifinále může být dvojsečné. Sice bude hrát v Ostravě, před svými známými, v soutěži, kterou miluje, a ve které ze sebe pokaždé dostávala to nejlepší. Takže na jednu stranu ideální příležitost k návratu, ale co, když se jí nebude dařit?

„Mám už víc zkušeností, i když tohle je opravdu neobvyklé. Nejdůležitější momentálně je, že se těším,“ říká Petra Kvitová.

„Tréninkový deficit, ať už co se týče fyzické přípravy nebo techniky tam je, ale přesto si myslím, že se nakonec tahle pauza ukáže jako prospěšná,“ dívá se na návrat optimisticky trenér David Kotyza.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme