Čeští lyžaři před MS: Mistrem světa už je, teď se to od Trejbala nečeká

Kdyby v poslední den světového šampionátu alpských lyžařů získal titul mistra světa ve slalomu Filip Trejbal, všichni by se divili. Pro českého závodníka by to ale nebyla nová situace. Podobnou zažil před šesti lety, kdy v italské Bardonecchii vyhrál slalom speciál na mistrovství světa juniorů. Do Garmisch-Partenkirchenu, kde šampionát začne už v pondělí, ovšem Trejbal rozhodně v pozici favorita nepojede.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Trejbal

Už jen proto, že před touto sezónou řešil úplně jiné problémy, než to, jak na mistrovství světa prohnat ty nejlepší. Trejbal měl nůž na krku - buď začne pravidelně bodovat ve Světovém poháru, nebo nebude mít na vrcholové lyžování dostatek peněz. „Jak člověku přibývají léta, tak přestává být s průměrným výsledkem zajímavý pro sponzory. A vlastně i pro značky lyží. Takže výsledky musí jít nahoru!“

Aby to tak skutečně bylo, zaměřil se Filip Trejbal v této sezóně výhradně na slalom speciál. Zdá se, že šlo o správný tah, protože výsledky začínají nesměle přicházet - Trejbal sbíral body v Levi, Adelbodenu i Kitzbühelu a vypadá to na jeho nejlepší sezónu Světového poháru v kariéře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští lyžaři před MS: Mistrem světa už je, teď se to od Trejbala nečeká

„Myslím, že se to zatím vyplácí, že výsledky jsou dobré. Co mám dojem z širší veřejnosti, tak je zajímá jenom Světový pohár a to do třicátého bodovaného místa. Takže ta pomyslná světová třicítka je můj cíl. Mít stabilní a jisté číslo vepředu na dobré trati a pak to všechno s tím spojené,“ uvedl Trejbal.

Trochu skromné cíle juniorského světového šampióna, řeknete si možná, ale v šestadvaceti má Filip Trejbal stále čas usadit se ve společnosti nejlepších slalomářů stabilněji. Na mistrovství světa dospělých se letos vydá už počtvrté a ani v Garmisch-Partenkirchenu neporuší pravidlo letošní sezóny, podle kterého startuje pouze ve slalomu speciál.

Předloni ve Val d´Isere vypadl v prvním kole, když ke slalomu nastoupil pouhých 16 dní po operaci slepého střeva. Tenhle problém už mu rozhodně nehrozí a na jih Německa se Trejbal těší.

„Já už jsem tam před ‘x‘ lety bodoval celkem dobrým umístěním, takže myslím, že by mi mohl kopec sedět. Je to tam celkem prudké, tu pistu umí myslím dobře připravit. Samozřejmě tam zase bude trochu cirkus tím, že je to mistrovství světa. Bude tam spousta lidí, spousta sponzorů, spousta lidí okolo, jedou se tam všechny disciplíny. Takže zákulisí závodu bude trochu chaotické. Ale myslím, že to mají dobře připravené, že to bude v pohodě,“ řekl Filip Trejbal.

Pro toho se dvoutýdenní šampionát smrskne do jediného dne „D", takže do dějiště dorazí až v jeho průběhu. Mužský slalom je vůbec poslední disciplínou celé akce a na programu je v neděli 20. února.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme