Moravec udržel ve stíhačce páté místo. Pro zlato si dojel Fourcade

Český biatlonista Ondřej Moravec udržel ve stíhacím závodě na mistrovství světa v Hochfilzenu pátou příčku. Zlato vybojoval Francouz Martin Fourcade, který dojel do cíle s téměř třiadvacetisekundovým náskokem. Druhý dojel Nor Johannes Thingnes Bö a třetí jeho třiačtyřicetiletý krajan Ole Einar Björndalen.

Ondřej Moravec

Ondřej Moravec | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Ondřej Moravec začal závod velmi dobře a neustále se držel v kontaktu s čelem závodu. Na první střelbu dojel na čtvrté pozici, kde zastřílel čistě stejně tak jako na druhé položce. Poprvé chyboval Moravec ve stoje na třetí střelbě, kde musel na jedno trestné kolo. Na poslední položce se taktéž netrefil jednou a do cíle dojel pátý čtyři desetiny sekundy za Antonem Šipulinem.

„V posledním kole jsem předjel dva lidi, hlavně ta střelba byla špatná. Nevím, kde byly ty chyby, zkoušel jsem to od prostředka a mít větší koncentraci. Ty stojáky prostě zatím nedávám hlavou, potřebuju se chytit. Myslím si ale, že to půjde, ale je to o jedné položce,“ uvedl v rozhovoru pro Českou televizi Ondřej Moravec. S umístěním je vzhledem ke dvěma trestným kolům spokojený.

„Určitě to je obrovská radost, na druhou stranu ta jedna rána a mohlo to cinknout,“ litoval trenér Michael Málek.

Čtvrté zlato ze stíhacího závodu získal vedoucí muž Světového poháru Martin Fourcade z Francie. Na trať vyrážel ze třetího místa, ale do čela závodu se dostal hned po první střelbě, kdy chybovali Benedikt Doll a Johannes Thingnes Bö. Francouze neohrozil ani poslední nesestřelený terč.

Biatlonová legenda třiačtyřicetiletý Nor Ole Einar Björndalen vybojoval bronzovou medaili pojedenácté v kariéře a celkově získal už pětačtyřicátou medaili.

Závod rozjel dobře i Michal Šlesingr, který sestřelil všechny terče na třech střeleckých položkách, ale nevydařila se mu poslední „stojka“, kdy zaznamenal tři trestná kola a skončil třicátý. Naopak Adamu Václavíkovi se nedařilo a s celkem devíti trestnými koly dojel čtyřiapadesátý.

Výsledky mistrovství světa v biatlonu v Hochfilzenu:
Muži - stíhací závod (12,5 km): 1. M. Fourcade (Fr.) 30:16,9 (1 trest. okruh), 2. J. Bö -22,8 (3), 3. Björndalen (oba Nor.) -25,6 (1), 4. Šipulin (Rus.) -33,6 (1), 5. Moravec (ČR) -34,0 (2), 6. Bailey (USA) -34,7 (1), 7. Anev (Bulh.) -38,3 (1), 8. Eberhard (Rak.) -48,1 (3), 9. T. Bö (Nor.) -52,3 (2), 10. Schempp (Něm.) -52,4 (3), ...30. Šlesingr -2:39,9 (3), 54. Václavík (oba ČR) -4:53,2 (9).
Průběžné pořadí SP (po 17 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 932, 2. Šipulin 611, 3. Schempp 585, 5. J. Bö 533, 5. Peiffer (Něm.) 512, 6. Björndalen 508, ...15. Moravec 337, 17. Krčmář 333, 22. Šlesingr 250, 52. Soukup 52, 56. Václavík 42, 94. T. Krupčík (všichni ČR) 3.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít