Skokany na lyžích čeká nový mamut ve Vikersundu

Skokani na lyžích závodí o tomto víkendu na největším můstku na světě. Už jím není slovinská Planica, ale zrekonstruovaný mamut v norském Vikersundu. Domácí Johan Remen Evensen na něm už v kvalifikaci vylepšil světový rekord na fantastických 246 a půl metru! A snažili se v ní i Češi - až na Romana Koudelku, který do kvalifikace vůbec nenastoupil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skokan na lyžích Roman Koudelka.JPG | Foto: Tomáš Kohout

Co si to ten Koudelka dovoluje? Možná si říkáte zrovna teď. Tak on je poprvé na novém, navíc největším můstku na světě a kvalifikaci klidně vynechá?! Ano. Nemusel v ní totiž skákat. Je tak dobrý, že měl nárok na start v prvním kole jistý i tak, na základě svého aktuálního umístění ve Světovém poháru.

Roman Koudelka i trenér David Jiroutek byli nejspíš spokojení třeba se 191 a půl metrem v tréninku. A proč by se tedy měl ten náš lehounký orlík ještě vyčerpávat v kvalifikaci. Mimochodem, stejně jako on ji vynechali jen lídr Světového poháru Rakušan Thomas Morgenstern a jeho krajan Martin Koch, výtečný letec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skokany na lyžích čeká nový mamut ve Vikersundu

Výsledky podepřené sebevědomí Romanu Koudekovi tedy zcela jasně roste, věří si a určitě se těší, jak si dnes zalétá. A to je týden a pár dní před mistrovstvím světa skvělá zpráva. Stejně jako ta, že postoupili od 22. do 24. místa seřazení Jan Matura, Lukáš Hlava a Borek Sedlák i osmadvacátý Jakub Janda. Třeba na úkor velezkušeného Fina Ahonena a teď už bývalého světového rekordmana Nora Romoerena. Galapředstavení zvané 1. kolo Světového poháru v letech na lyžích začne v 16 hodin.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme